Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kelvin

    őstag

    válasz Oliverda #32 üzenetére

    Én is ezt "kérdeztem". A 72Hz elvileg a filmnézésnél jön jól, a 75 Hz pedig a játékoknál. Legalábbis ezt olvastam dezz-től. De én sem tudom, hogy ez mennyit számít a gyakorlatban.

    "A 72Hz 3x-osa a mozifilmek ~24 fps-ének, így a mozgások, főleg az oldal irányúak egyenletesebbek lesznek, mivel az egyes képkockák mindig egyforma ideig jelennek meg a képernyőn -- ellentétben azzal, amikor a 60 Hz-es...."

    [ Szerkesztve ]

    "A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

  • WonderCSabo

    félisten

    válasz Oliverda #32 üzenetére

    Télleg nem tudod? :F

    A HD filmek általában 24 fps-esek. Ennek történelmi, és technikai okai vannak (moziból ered).

    Ha 60Hz-en nézed, a következő a helyzet:

    - 1 mp alatt 60 képfrissítéssel kell megjeleníteni a 24 képkockát (egy képkockára 2,5 képfrissítés jut)
    - ebben az esetben ezt 3:2 pulldownnal érik el, azaz az 1. képkockára 3 képfrissítésre jut, a 2. 2, és így tovább.
    -ezáltal minden második képkocka több ideig van a monitoron
    - emiatt az oldalazó kameramozgásoknál darabos, szaggató mozgás jelenik meg

    ha 72 Hz-en nézed:

    - 1 mp alatt 72 képfrissítéssel 24 képkockát kell megjeleníteni (egy képkockára 3 képfrissítés jut)
    -így minden képkocka ugyanannyi ideig van a monitoron
    - világos, h. ebben az esetben semmi probléma adódik, a mozgás egyenletes, sima

    75 Hz-en nyilván jobb a helyzet, mint a 60Hz-en, mert sokkal közelebb van a 3*24-hez, de nem tökéletes

    A játékoknál sztem is mindegy.

    Egy kis kiegészítés:

    Minden filmhez olyan frissítési ráta passzol, ami a film fps-ének egész számú többszöröse (és ez a többszörös lehet 1 is)
    Pl. az U2311H esetében: 25fps-hez 75Hz, 30FPS-hez 60Hz, 24FPS-hez 72Hz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák