Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kulbi

    aktív tag

    Sziasztok,

    Valaki próbálkozott már automatikus felirat letöltéssel a NAS-on. Elméletileg léteznek subdownloader progik linuxra, ezek közül vmit fel lehet applikálni a NAS-ra? Sajnos én nem értek a linuxhoz.

    Köszi

    <Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

  • Kulbi

    aktív tag

    Sziasztok,

    Gondoltam megosztom milyen venti van a DNS-320L-ben:


    40x40x10 mm-es méret, a felirat szerint 12 V.

    A Sharkoon "Low noise" 4cm az nem megy bele, mert az 20 mm vastag, helyette a "Midrange" verzió kell a 4 cm-esek közül.

    Üdv

    <Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

  • Kulbi

    aktív tag

    Sziasztok,

    Cserélt már vki ventilátort DNS320L-ben?

    Én megpróbáltam egy Revoltec RL034-esre 12V kicserélni, de nem megy.

    Az eredeti venti egy AVC 12V és a kábel csati sorrend: fehér, fekete, piros.

    A Revoltek csati kábel sorrend sárga, piros, fekete.

    A NAS beállításoknál always on-ra vettem a ventit és kibróbáltam az összes kábel variációt, de nem indul el.
    Jun 26 21:00:57 Set Fan-Control Mode To "Manual(Always On High)".
    Jun 26 21:00:57 Fan Is Unable To Spin Or Fan Doesn't Exist.

    Mi lehet a gond?
    Köszönöm

    [ Szerkesztve ]

    <Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

  • Kulbi

    aktív tag

    Sziasztok,

    Röviden leírom mi is történt a D-Link DNS-320L ventilátorával.
    1. Kicseréltem a gyári ventit (AVC, 12V) egy Revoltec Airguard 40x40x10 mm, 12V-os ventire. A gyári csatlakozó fehér, fekete, piros, míg az új sárga, piros, fekete sorrendben van bekötve. A helyes dolog logikusan a piros fekete felcserélése, mert a sárga és a fehér a jel. Nekem volt egy kis problémám, hogy először nem akart menni, ki kellett próbálnom az összes kábel lehetőséget és semmi, a logban mindig hibaüzenet fogadott. Utána felraktam a legújabb firmwaret 1.03b06 és a kézenfekvő megoldás működött. Nem tudom először mi volt a gond v. a firmware v. nem vártam eleget a sok újraindítás közepette, de a log mindig hibaüzit adott, a venti állt. Most már jó, a menüből le lehet állítani, újraindítani és jóval hallkabb. A Revoltec-en sajnos csak az egyik oldalon süllyesztettek a csavarok helyei. A helyes beszereléskor, tehát kifelé fúj, nem férnek el a csavar fejek, így kicsit süllyeszteni kell őket, én fúrtam kicsit nagyobb átmérővel helyet nekik.


    2. Mivel csak egy vinyót használok, az itt ajánlott megoldást is beleraktam. 3,5-ről 2,5"-ra átalakító (Scytec Bay rafter), sata-molex átalakító, ,molex-ről venti átalakító és 8cm-es venti (Sharkoon Silent Eagle 1000). A beépítő keretnél le kellet vágni a 2,5" vinyó tartókból hármat és kicsit ki kellett vágni az alját, hogy a Sata-molex átalakító csatlakozó elférjen. Hangtalanul szépen ketyeg, csak ez 6-8 fokot jelentett. A panelban 24-25 fok esetén a gyári venti be se kapcsol. Kíváncsi leszek 30 fokban.


    [ Szerkesztve ]

    <Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

  • Kulbi

    aktív tag

    válasz Tome08 #56 üzenetére

    Én is felraktam az 1.04b08-at, de azóta nagyon lassú. A google drive meg add-onok miatt, de lehet vissza kell menni vmi régebbire.

    <Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

  • Kulbi

    aktív tag

    válasz ataman #65 üzenetére

    Ez nem a böngésző cash probléma. Törölj minden előzményt és menni fog.

    <Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

  • Kulbi

    aktív tag

    válasz velizare #66 üzenetére

    Úgy rémlik igen, de majd otthon megnézem.

    <Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

  • Kulbi

    aktív tag

    Sziasztok,

    Valaki meg tudná osztani a tapasztalatait a 320L NAS sebességét illetően. Egy jó ideje használom megelégedéssel, de történt egy upgrade és azóta már inkább csak problémákat látok. A NAS-t nem használom semmi extra dologra, nincs FTP, DLNA, Média szerver… csak sima samba megosztás és Transmission fut rajta (Winyó WD Green 2 GB). Eddig egy Linksys WRT54GL-t használtam ugye 100 Mbit, főleg 720p-as filmeket, sorazatokat néztem egy 32”-es tévén. A lejátszást a hálózatban egy eGreat R6S végezte. A letöltés sebessége 2,5MB/s volt a transmissionben. Nem volt gond, ha esetleg egy 1080p filmet (mkv) indítottam a transmission-t meg kellett allítani, hogy néha meg ne akadjon.

    A változások, hogy a Digi már minimum 50/30-as, így a letöltés 5 MB/s, ezt már nem bírja, a letöltés fel-le ingadozik folyamatosan 1 és 5 Mb/s között, ha elindítok egy letöltést akkor a Transmission nem elérhető amíg le nem jön. Váltottam egy TP-Link Archer C7-re a gigabit miatt és vettem egy 50”-os TV-t. Most szeretnék fullHD-s mkv-kat, BD25-50 Bluray, 3D-s tartalmakat nézni, de lehetetlen, nem képes átvinni, akad folyamatosan, még ha a Transmission nem is megy. Tehát csak a NAS van a hálózatban, sima samba megosztás és mégis.

    Valakinek van hasonló rendszere, bírja a D-Link 320L a 1080p-t, akár tömörítetlenül, sima megosztással v. akár DLNA-val TV-re átvinni kábelen (a kábel Cat 5E)?

    Hogyan tudnám kideríteni hol van a gond? Mit tudok tesztelni? Írás olvasást már teszteltem a számítógép és nas között és ha jól emlékszem az írás 40-50 MB/s körül volt.

    Köszönöm.
    ui.: bocsi hosszú lett :))

    <Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

Új hozzászólás Aktív témák