Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • penene

    őstag

    válasz L3zl13 #31 üzenetére

    sziasztok!

    1 hete vettem hangfalszettet!

    1. nekem nem infrás távirányítót adtak hozzá, az hogy lehet? (alapban nincs benne?)

    2. egyik hangfalkábel szar, meg van törve pont ott, ahol bedugom erősítőbe...

    arra nincs gari mi??? és ha visszadobom nekik, hogy így kaptam, jó lenne vmit csinálni... (vagy veszek náluk másikat)

    miccsináljak? :)

    üdv.. :)

  • penene

    őstag

    hangszóró állványt hol lehet olcsón venni creative t7900hoz? (vagy. kompatibilis)

    Tudnátok típusokat mondani, stb.?

  • penene

    őstag

    válasz hali01 #38 üzenetére

    A satelit kimenetek hány wattos teljesítményűek lehetnek? (ez a 8W??)

    nem vagyok műszaki zseni, gazd. sulit végeztem ;)

    Nem tudom merre megy a csöve, nem néztem még bele.. A bass reflex luk az hol van? :) az szembe veled, netán jobb - bal oldal?

    A membránát látom hogy ha a luk felém néz, akkor az a bal oldalán van... de többet nem igazán tudok belőle, mondom nem vagyok járatos (még) ebben a témában, de amint látod, ismerkedem vele, és próbálok tanulni.


    Bocs, h. ilyen láma vok :DD Tudom vicces, h. ennyére tájékozatlan vagyok.



    Egyéb kérdés, neked min vannak a szatelitek, h. raktad körbe magad? van állványod, v. valamire rá tudod tenni?? (ez nekem még 1 nagy problémám, most 5.1ben van, a rearek hátul az étkező asztalon, ill. a konyhapult kiugróján vannak kb. 4.5 méterre tőlem, de jól hangzanak beállítva THX :DD jobb, mint 2.1ben, sokkal :)

    ill. mivel kanapé van a gépszékem mögött, így a filmekhez is mögöttük lesz.
    Igazán azt szerettem volna h. a hátcsó falra (kb. 5-6 méterre a géptől) raknék 2 hangszórót, és akkor a full szobán átívelne a hang, de ahhoz szerintem túl kicsi
    teljesítményűek a rear hangszórók!! pedig úgy a kb. 6-7*3-4 méteres szobán körbe lenne a dolog (igaz nem fejmagasságban, hanem felette, szóval ez is rontja a dolgot, mert kb. fejmagasságban kell lennie, de ezt még meg is tudnám talán oldani.

  • penene

    őstag

    ''A satelitek ha igaz akkor 8w-osak akkor a végfok olyan 4wattos lehet és 8ohmos,legalábbis azt biztos elbirja.''

    Ez lehet a szatelit kimenet??

    furi egyébként, mert a frontok is 8Wattosnak van írva, és azok jóval nagyobbat szólnak, mint a kicsik... gondolom én a hangfal érzékenysége, és a hangfelület különbsége miatt, ugye??

    (tehát a jel ugyanannyi teljesítmény, de ezek miatt a paraméterek miatt tűnik gagyibbnak)

  • penene

    őstag

    Feature Description
    Speaker Power 8 Watts RMS per channel (6 channels),
    20 Watts RMS center speaker,
    24 Watts RMS subwoofer
    Frequency Response 40Hz ~ 20kHz
    Signal-to-Noise Ratio (SNR) 80dB
    Dimension (L x W x H)
    Satellite Speaker 9.5cm x 7.7cm x 14cm
    Satellite Speaker (with tweeter) 9.5cm x 7.7cm x 16.8cm
    Center Satellite Speaker 16.8cm x 7.7cm x 12.0cm
    Subwoofer 19.2cm x 30.0cm x 28.3cm
    Wired Remote Control 8.2cm x 4.0cm x 2.1cm


    Ennyit árulnak el róla!

    van itt vmi a 80 DB... az lehet a hangfalak érzékenysége???

    Látszik, hogy a 2 front nagyobb, ill. tartalmaz ún. tweetert... :)

    de elméletileg 8W... :) szóval az lehetséges, h. a kimenete, nem pedig a hangszórók max. teljesítménye?? (bár akkor róluk miért nem esik szó, nyilván a frontok azok jobbak, mint a rearek+side, de vhogy én hangerőben is érzem a különbséget... De lehetséges csak a vezérlés miatt halkabb, és gagyibb a zene minősége?? (sokkal gagyibb, ha csak a rearek mennek, ill. ha csak a frontok...

  • penene

    őstag

    válasz hali01 #42 üzenetére

    aha, zsír! hát így nem kell állvány valóban! :)

    Most a rearek hol vannak? ugyanott, ahol a képen, és a Sideok a monitorok helyén (abban a mélységben)?

    Nekem a sub ugyanúgy az asztalalatt van , ugyanúgy mint neked, csak nekem a jobb oldalon, azért raktam oda, mert láttam, h. a membrán, a baloldalán van, ill. az audigy2Zss settings képen is úgy volt ;) (egyébként nemtom hogy fér el a lábad itt, ha még a subot is odaraktad, de az mind1. :)

    nekem is hasonló az asztalom (oldalsók nélkül, viszont hosszabb, tehát kb. a kiugrók nélkül), nekem a sub a merevítő előtt van, kettő közé nem tudom tenni, mert alacsonyabban van a merevítő, ha mögé teszem, akkor meg nem érzem annyira a basszust, mintha lefogná az asztal merevítő, + FALlábai az asztalnak (tehát nem 4 lába van, hanem 2 oldallap, ami szépen foghatja a hangot :( ).

    majd este csinálok én is képet róla, ha tudok.. egyébként én arra törekedtem, hogy minél szélesebben legyenek a frontok is (tehát minél nagyobb legyen a szög).

  • penene

    őstag

    válasz hali01 #43 üzenetére

    A wattokkal azért foglalkoznék, mert mivan akkor, ha vásárolok 2 jó minőségű, nagy hangfelületű hangszórót, és azt kötném be... ha a kimenő jel 4watt, akkor azért vigyáznom kell arra, h. meg bírjam szólaltatni azért azt a hangszórót is... tehát ha olyan 90 dbeleset vennék, akkor gondolom én a 4 wattal még jó vagyok.. de nemtom, ilyen 150 wattos hangcuccokat árulnak , nemtom érdemes e itt görcsölnöm 4 wattos cuccal, hogy jobbá tegyem... Csak picivel kéne, h. pl. a hátsó falra rátehessem a cumót (kb. 4-5-6 méterre géptől, és akkor már jobb.. de asszem az más kaliberű dolgot követel meg, pedig jó lenne.. és a térhatás is zsír lenne.



    Szerinted mennyi az a DB, ami úgy hangosnak mondható??

    Mert akkor ki lehetne számolni, mennyi is kéne... :)) pl. nekem amikor hangosra felteszem a hangot, akkor simán elég a hangosság... de fogalmam sincs az hány decibel...

    pedig akkor ki lehetne számolni :)

    egyébként a 2 elsőt nemhogy hangosabbnak jóval, hanem sokkal szebbnek is hallom.. az önmagában is szép (sub nélkül), míg a másik olyan fullgagyinak tűnik. :)



    Vhogy nem lehet kiszámolni, mennyi decibelt nyom a cucc? :)
    Mert látom EQban is van, h. + - decibel a kül. hangszínnek, ill. cutoffoknál mennyi decibel az adott tartományra... tehát eleve a jelnél is lehet + decibel...


    vki ezt irta:

    ''kétszeres erősítés növelés 3dB-eles hangnyomás növekedést eredményez. Tehát 1wról indultunk, annak 2szeres a 2W, annak 2 szerese a 4W, annak 2szerese a 8W,....... és minden alkalommal 3dB-vel nő a hangerő.''

    Szóval elvileg ha 80 dbeles, akkor 1 W 1 méterről 80 decibelt nyom, a 4 W meg akkor 86ot... :)

    gondolom akkor ez a max.. :D

    [Szerkesztve]

  • penene

    őstag

    válasz Raymond #46 üzenetére

    :))

    Hát jah... csak van pár ismerősöm, aki túlzásba vitte, és azt szeretném, h. nekik is jó legyen :DD

    Egyébként nagyon jó a hangrendszer :))

  • penene

    őstag

    válasz hali01 #48 üzenetére

    Aha, igazad van! Elég elhamarkodva vásároltam a T7900at, rögtön audigy2ZS kártyám után, és az addigi 2 8-10 Wattos aktív hangfalam után ez is durva volt, csak ugye nem csak a felszerelésem nőtt, hanem az igényeim is. :) De már látom a korlátait, és fölösleges izélni, h. miért nem tudom átlépni. Egyébként pontosan a kb. 3-4*5 méteres térséget, ahol a gép + szék + mögötte kanapé van, arra még több is mint ami szükséges...

    Viszont amit így csak megemlítenék, és abszolút szubjektív, az az, hogy:

    a leglágyabb basszus vezérlés CMMS1en van.

    előny: az összes többiben ha nem is túlvezérlésről (pedig kb. az), de jóval nagyobb erősítésű basszussal dolgozik a kártya, emiatt némi dobozhangot véltünk felfedezni a barátommal. (kisebb basszusra tekerve, pont ahogy mondtad, a - jelre kb.)

    hátrány: mind CMMS2ben, mind Stereo Sorroundban ugyanolyan erősséggel, és ami a lényeg, ugyanolyan minőségi csatornán folyik a zene a rear és sideoknál is, míg CMMS1nél a hátsó rearek nemhogy hallkabbak (ez orvosolható), de a jel is vmi iszonyat gyenge, és rossz minőségű (mintha igazi hátteret biztosítana a frontoknak, csak ugye zenehallgatásnál jó érzés ha körülötted minden egyenlő erővel és minőséggel szól, nem koncentrálódik a frontokra a minőség, hátul meg csak kísér - mondjuk ez a dolga , csak ha a rearekhez vagy közelebb - pl. ott dumáltok - , akkor úgy gagyibb)

    Ezen kívül a CMMSnél annyira tömör - de gyengébb - basszust ad, hogy igazán érezni - és + jel között lehet, de ott annyira tömör és keményet ad (nem pedig dobozhang), hogy jónéhány disco megirigyelhetné a minőséget (ha jártatok E-clubban, akkor: a CMMS2 és stereo sorround kb. eclubnyi hangot produkál a mélynél - magasban veri ;)P), míg mondjuk ha jártatok a Bfüredi Átriumban, az a CMMS1

    Most a teljesítménytől tekintsetek el :DD


    Na, a témáról ennyit, köszi a segítséget, a csevegést, stb... :)

Új hozzászólás Aktív témák