Új hozzászólás Aktív témák

  • Ace Ventura

    addikt

    Üdv.Nagyon jó, hogy megtaláltam ezt a topicot.
    Az egyik haverom ma felhivott, hogy nézzem már meg a gépeét, mert álllandóan újraindul, és a betöltésig sem jut el.
    Gondoltam tápgond lesz, mert egy 400 as codegenje van.A lapja egy Gigabyte GA 8I915P, benne egy 3Gzh-es P4-es proci.Átmentem és tényleg újraindulgatott a gép.Szétszedtem, megnéztem, és láttam, hogy a gyári procihütő egyik pöcke nincsen rendesen beillesztve a lapba.Megnéztem a proci hömérsékletet biosba, és láttam, hogy 100 fokos.Na gondoltam megvan a baj.Szépen kiszedtem a lapot, és pontosan felraktam a hütőt, ezután bekapcsolom, és látom 107 fok a procihő, majd rögtön utána restart.Mondom fasza, ez nem játék, rádobtam a hyper TX emet, de azalatt is 107 fokot mért a bios, és rögtön restart.
    Ekkor már pipa voltam, kiszedtem a saját lapomból a E8200-at és oda is betettem a prockót, hát ott is 107 fokos volt, és le is kapcsolt a gép.
    Kérdem én, hogy mi a fene lehet a procival?Miért mér magának mindig 100 fok fölött, amikor a borda rajta épp csak kézmeleg.Miért csinálja ezt 2 külön lapban is??

    Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

Új hozzászólás Aktív témák