Új hozzászólás Aktív témák

  • greenday

    csendes tag

    Sziasztok,

    gondoltam megosztom Veletek ami ma történt velem, mert az életben nem hallottam még ilyet...
    Vettem egy Corsair Hydro 115i hűtőt a 6700k-mra. Felszereltem kb. 10 perc alatt, simán ment, nagy az öröm. Az, hogy nem annyira halk mint vártam, illetve berezonál a ház teteje, az egy dolog. Ellenben a proci hőmérséklete hihetetlenül alacsony. Ami a feketeleves: elkezdett lag-olni a gép de úgy, hogy nem egyből csinálta, tehát nem a hűtő installálás után. így elsőre nem is tudtam mire gondolni. Akár zenehallgatás akár böngészés, és nyilván játék közben is meg megakadt pár másodpercenként egy pillanatra... Már kezdtem azt
    hinni, hogy szar a hűtőpaszta vagy valahol túl sok/kevés lett rátéve, de se a hőfok se a ventik nem jelezték ezt. Proci/memória usage totál átlagos, és nem volt throttling sem. És itt jön a lényeg: még használok dvd-rom drive-ot néhány lemez miatt, viszont már elég régi darab. Beraktam egy lemezt és nem tudok jobb szót, beragadt a drive! A tálcát kinyitás után egyből visszahúzta, és meg megakadt. De erre csak úgy jöttem rá, hogy belefüleltem a házba a levett oldallap mellett és egyidőben csinálta a lag-gel. A Corsair SATA tápot kér és a dvd-rom-mal közös rail-re dugtam rá. Leszedtem menet közben és láss csodát megszűnt a lag!!! Először azt hittem, hogy kevés az amper neki mert a dvd és egy hdd is van ezen a kábelen a hűtő mellett.
    Visszadugva a dvd-rom-ot az is megjavult és a lag sem jött újra elő...

    Az életben nem jöttem volna rá, már vissza akartam küldeni a hűtőt... Tapasztalt bárki ilyesmit??
    Bocs a hosszú sztoriért.

    Köszi,
    Gábor
    :R

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz greenday #1 üzenetére

    Szia!

    Ilyen érdekességek jellemzően még a hőskorban voltak gyakoriak, gyenge táp és/vagy hibás csatlakozó miatt főleg HDD-vel összefüggésben.

    Elég változatos a menü, ezek is megvalósulhatnak ebben az esetben:

    -A pumpa zaja terjed a tápon keresztül.
    -földhurok (a CPU kupakja - blokk réz talpa a folyadékon keresztül össze van kötve a radiátorral, amit a házra csavarozol) vihet be zavart.
    -pumpa miatt rezonáló házban lehet néha rosszul érintkező, korábban a páratartalom miatt kissé berohadt sata csatlakozó/kábel is kiváltó oka fagyásnak.
    -ect..

    Szerencsés vagy, hogy magától rájöttél a megoldásra. :)

    5 gépet tartok üzemben, magamnak csinálom a táp kábeleket, méretre, meg a HDD-k-en takarítom a feketére oxidálódott ezüstözött fej-érintkezőket.
    És jó ideje nem volt se fagyás, se hardver elhullás, kiérti ezt. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • greenday

    csendes tag

    válasz #16939776 #2 üzenetére

    Köszi! Ezekre nem is gondoltam, és persze lehet. Inkább a pumpa zaja vagy a hurok lehet gond...
    A táp nem gyenge és nem szarok a kábelek. Lehet, hogy átmozgatok majd minden kábelt, mert
    nemrég ház csere is volt, és a fentieket olvasva bármi megtörténhetett... :)

Új hozzászólás Aktív témák