Új hozzászólás Aktív témák

  • Race-Face

    tag

    válasz dorka+ #167 üzenetére

    Kikérheted magadnak az egyszínes romayor nevében, akkor is igaz, amit írtam.
    Miszerint: csak a végén derül ki, hogy is fog kinézni az anyag. És ez elég probléma pl. visszatérő munka esetében. Elég nehéz ugyanolyanra nyomni...
    Ja, még egy elég kellemetlen élmény: amikor még nem volt B/2-es méretben is 4 werkes gépünk, egy egyszínes Dominanton nyomtuk a B/3-nál nagyobb cuccokat.
    10.000 db color katalógust kellett nyomni, szép meló színenként... Az első színnel nem volt gond. Még talán a másodikkal se. A harmadik már nem nagyon akart ráállni. A negyedik meg egyáltalán nem. Ugyanis a négyszeri átengedés+idő+stb alatt a papír egy kissé megnyúlt. Elvágtuk a filmet, próbáltunk utána menni a nyúlásnak, nem sok sikerrel. Apró negatív szöveg volt, és rögtön ''világított'', ha nem volt a helyén mindenki. Szívtunk vele nem keveset. A vége az lett, hogy 1 raklapnyi papírt csomagolásra használtunk el.
    Azóta már van egy 5 szín+lakk B/2-es gépünk is.

    Még egyszer: a romayort nem akartam szidni (dícsérni se...), a gépmestert meg pláne. Elhiszem, hogy szépen nyomtat, még azt is, hogy kinyomja úgy a color munkát, mint egy négyszínesen (csináltuk egy jó ideig mi is ezt, mint írtam), csak valamit még hozzátennék. Minimum négyszerannyi idő alatt.

    Kelj fel és járjunk!

Új hozzászólás Aktív témák