Aktív témák

  • TommyGun

    őstag

    Szasztok

    Van nekem egy ilyen a címben szereplő gépem...
    Ez egy komplett pc, gyárilag egy 1,5/400/256-os willamate magos P4 volt benne...
    az alaplap i845 és SD-ramot lehet csak belerakni....van is benne 2*512/133 kingston
    A lényeg hogy upgrédeltem a procit benne egy 2,4/533/512-es NW-re... a probléma az hogy 1,8-asnak látja a procit magyarul 400-as FSB-vel kergeti, a bootnál ki is írja hogy cpu mikrokód probléma....ha nyomok egy F1-et hogy nyugtáztam megy tovább és hibátlanul működik a dolog.....XP nem fagy semmi gáz csak alulhajtva van a gép, meg lehet hogy nem mindent használ ki a lap az NW magbból....de megy

    A helyzet az hogy nem tudom igazából beazonosítani a cuccomat a HP weboldalon mert a címben szereplő adatokon kívül semmi part number vagy más nincs rajta.....
    D5s/P1.5/20j/p/256c/6 HUNG illetve egy sorozatszám....de semmi más.....mellesleg TNT2 van benne :)
    Gondolom egy Bios frissítés elég lenne neki hisz a 133-as FSB-hez elvileg elég lenne a 133-as SD-ram.....

    Ha esetleg valakinek van ilyen gépe és vagy jártas ezen PC-k buherálásában az kérem segítsen mert semmit nem találtam róla a HP/Compaq weboldalán.....

    Haveromnak régebbi PCje van még P2/500-as neki ment a frissítés, megtalálta leszedte csinált egy bottfloppyt a progi és magától megcsinálta.....

    [Szerkesztve]

    "Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

  • TommyGun

    őstag

    Nah találtam valamit

    Bővebben: link

    itt a BIOS rész alatt annyi szar van :F
    Most mégis melyik micsoda :F mivel az enyim D5s ezért gondolom a D500-as sorozat....de végülis ha jól látom mindegyik egy halom típust támogat....csak tudnám most mégos melyikkel kell biost upgradelni :F :O

    "Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

  • TommyGun

    őstag

    Na találtam egy windows alólit ami siker :( Siker mert nem sipákol az elején de még mindig csak 1,8-as a procc a windowsban bár mostmár a biosban rendesen felismeri mekkora l1 l2 kess van benne.....lehet downgrédelni kell willamate CPUra...:(

    "Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

  • TommyGun

    őstag

    Ferkoboy jelentkezz....már telszámot is küldtem és még nem válaszoltál hogy mizu lesz...

    "Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Aktív témák