Aktív témák

  • zole20

    csendes tag

    Sziasztok!

    A tegnapi nap vettem egy D-link DIR-100 típusú routert. Meg szeretném osztani a netemet, ami Chello-s (UPC).

    Elvégeztem a cd-n leírt telepítési útmutatót. Beállítottam a dinamikus IP-s (DHCP) internet csatlakozást. Klónoztattam a gépemben lévő hálókártya MAC címét, hogy a router is azt kapja. Beállította magától az elsődleges és másodlagos DNS címet. Pluszba beállítottam még a Host name-nek, hogy chello.hu.

    Ezek után engedélyeztem a router-ben lévő DHCP szervert, hogy majd ő ossza ki a gépemnek az IP-t. Meg is találta, ki is írta a Dynamic DHCP client list-ben a hálókártyám MAC címét, a gépem nevét és IP címét. Ezek után én mást nem állítottam.

    Kikapcsoltam mindent, vártam pár percet, aztán vissza mindent. Mivel, hogy ha bármilyen internet címet írok be egyből a UPC-s modem regisztrálós oldal jön be, így gondoltam átregisztrálom. Bejelentkeztem a prov.chello.hu címen, az adataim jók voltak, így nyomtam egy igen-t. Utána kiírta, hogy kapcsoljak ki mindent és várjak egy kicsit. Meg is tettem pár percig, aztán visszakapcsoltam, de még mindig vagy a UPC-s oldal jön be, vagy nem találja az adott weboldalt, amit beírtam a böngészőbe.

    A gépemen minden tűzfalat kiiktattam, hogy ne szóljanak bele semmibe se.

    A router beállítási oldalán a Device info alatt szépen kiírja a WAN-nál a MAC-címet (ami a hálókártyámé is), DHCP client connected, külső IP címet, subnet mask-ot, default gateway-t és a két DNS címet. A LAN résznél szintúgy a MAC cím a hálókártyáé, a kiosztott belső IP cím subnet mask-kal és a DHCP enabled.

    Próbálkoztam olyannal is, hogy nem a hálókari MAC címét adom be, hanem a router alap MAC címét. Meg is találta a prov.chello.hu az új címet, igen gombra nyomva ki kellett választanom a régi MAC címet, amit haszáltam, majd kikapcsoltam mindent. Ez sem segített.

    Tudna nekem valaki segíteni, hogy hogyan tudnám beállítani a netet a routeren keresztül? Igen logikusnak és egyszerűnek tűnik minden, de mégse megy!

    Segítségeteket előre is köszönöm,
    Zoli

  • Csabee.

    nagyúr

    válasz zole20 #1 üzenetére

    tedd fel itt a kérdésedet: Otthoni hálózat és internet megosztás

    ezt a topicot pedig bezárják perceken belül :)

    Üdv: Csabee.

Aktív témák