Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GJ70

    tag

    EMBEREK SEGÍTSETEK !!!!!!!!!!!!!!!!!
    Mindenkit üdvözlök.Másfél napja bújom a fórumot ati driver és kártya ügyben.Lassan de biztosan elkap az idegbaj!!!!
    KÉRLEK BENNETEKET SEGÍTSETEK!!!
    Következő van. A múlt héten összeraktam egy új gépet gianni bazárjából-minden zsír új- ami ezekből áll össze:
    Asus M4A79XTD EVO alaplap ; ATI Sapphire 5850 vga ; AMD Phenom2 X4 BE 695 processzor ; Mushkin 1600 2x2gb RAM.Szóval nem egy rossz konfig, DE! Maga a rendszer egy Win7 Ultimate-céges, lefrissítve, önmagában szépen ketyeg. Mivel szabadidőben szeretek játszani, főleg fps-t, ezért feltelepítettem ,mint korábban egy másik, inteles konfigra a Stalker 1-2 részét, Far Cry 2, Wolfenstein 2, Call of duty-World at war stb..stb.
    Fel raktam az ati 9.12 driverét-ccc-t is, majd a hotfixet, majd a 9.11 csak driver, majd a ccc-t is. EMBEREK!!! Lehet, hogy én vagyok egy lúzer-megjegyzem, hogy nem 1-2 rendszert állitottam már össze, volt már régebben ati-s konfigom is, legutóbb inteles rendszer nvidiás 8800 gtx kártyával. Ezekkel soha NEM SZÍVTAM annyit mint most!!! Mindent úgy csináltam, ahogy a nagy könyvben le van írva.
    És a LÉNYEG: egyetlen játék sem megy normálisan, mindegyik olyan LASSAN- írd és mond van amelyik 10 percig is!!!-tölt, hogy már több ősz hajam van mint fekete!
    És ráadásul ha mégis elindul, akkor sem örülhetek soká, mert már a menükben is kifagy vagy el sem indul.Ha módositok a menükben a felbontáson, vagy máson mire aktiválódik, van tiz perc is, vagy fogja és lefagy.
    AZ ESZEM MEGÁLL. Örültem, mint majom a farkának, hogy egy izmos kártyát és rendszert hosszabb távon használhatok, de már ott tartok, hogy a baltát beleillesztem a nemesebbik felébe..!
    ATI tulajok ne bántsatok, de a régi 8800 gtx kártyát csak betettem,driver fel aztán hajrá játék! Tényleg ne bántsatok, DE ISZONYATOSAN EL VAGYOK KESEREDVE!!!
    Mit csináljak? Mit csinálok rosszul, vagy mit hagyok ki a telepítéskor???? Azt hittem, hogy ha felteszem a legújabb drivert megy mint a szél,bár ezután olvastam, hogy elég bugos, szóval felteszem a korábbit, aztán ott vagyok azzal is ahol a part szakad!
    Adjam vissza a kártyát, aztán cseréljek nvidiára? Nem szeretnék, megmondom őszintén.
    Az alaplap biosa is tök egyszerű vga ügyben, szóval csak a driver vagy mittudom én mi a ludas.
    A CCC-t is mindig alapbeállításon hagytam,nehogy valamit elkavarjak.
    Segítsetek legyetek szívesek, rengeteg jó ember-és főleg ati ügyben tőlem sokkal hozzáértőbb hozzászólását olvastam, de már úgy meg vagyok kavarodva, ki se látok a betükből............
    A drivereket is rendben leszedtem mindig, szóval visszamaradt fájlok sincsenek.
    Van valami telepítési sorrend az ati drivernél, vagy ütközik valami rendszer eszközzel? Hihetetlen.
    SEGÍTSÉG...............!!!!!!!!!!!!!!!

  • GJ70

    tag

    válasz stevve #7227 üzenetére

    Stevve, Lsc, Xoz !
    Köszönöm, hogy ilyen gyorsan reagáltok. Szóval minden más alkalmazásnál ami 3d számolást igényelhet a rendszer nem lassú. Igaz diagnosztikai programokat nem próbáltam még,csak azt tudom mondani, hogy a játékok amiket írtam iszonyú lassan indulnak, ha elindul akkor nagyon lassan tölt, illetve elszáll és ekkor jobb alól üzenet, hogy a catalyst kritikus hibával elszállt, de helyrehozta magát.Aztán ennyi.

    Lsc !
    Minden driver telepítést-cserét úgy csináltam, ahogy te is írtad.Teljes takarítás volt szó szerint, és csak azután az új driver telepítés. A oprendszert akkor huztam amikor a bentebb írt konfigot össze raktam-ugye úgy illik, csak dvd író, a ház-ami egy baromi nagy chieftech szerver ház elöl hátul 12 cm ventilátorok, a táp az 500 w-os Enermax Liberty, a vinyók maradtak. rendszer-80 gb samsung+160 gb wd+500 gb wd, mind sata2. Ezek melegében lettek áttéve a régi inteles configból, amiben a 8800 gtx vga ment 2x2 gb ddr2 rammal. Szóval teljesen szűz a rendszer.

    Xoz!
    Az everest-azt hiszem 5.5 van fent, abban semmi hőfok vagy más problémát nem tapasztalok, nem jelez. Sem proci sem vga sem ram nincs húzva, minden alapon megy.
    Egy valami talán furcsa, az hogy a ramok 2x2 gb Mushkin 1600 Mhz Black E. hűtőbordával amit ha jól láttam a mushkin.hu oldalon így írnak :"Termék kód: 996679es XP Series, PC3 - 12800 LGA 1156, Frequency: 1600MHz, Latency: 7-8-7-20, Parity: Unbuffered, Voltage: 1.65V, Pins: 240; Heatsink: Black ES", nem megy csak 1333 mhz-n, ha a biosban felteszem 1600-ra elindul a rendszer, majd kifagy, kék képernyő ram számolás, újraindulás, ha visszateszem 1333-ra újra megyen,igaz a fesz auton van.
    Szóval nem értem ezt az LGA 1156 jelzést, a többinél van AM3 jelölés, ennél meg ez a LGA 1156. Lehet, hogy ez is befolyásolhatja?
    Bár amikor giannival beszéltem , ő ajánlotta a rendszerhez ezeket a ramokat, örültem is neki hogy talán passzolnak egymáshoz.
    Szóval nagyjából ennyi. Most húzzak újra mindent, pár napos a rendszer. A drivereket az amd oldaláról szedtem le az alaplap specifikációjánál a legutolsó kiadásokat.
    Szóval így tanácstalan vagyok teljesen!!!

  • GJ70

    tag

    Na most huzok melózni, majd ott ránézek még a fórumra.
    Minden segítséget megköszönök!!!

  • GJ70

    tag

    válasz bolic #7235 üzenetére

    Bolic , Sennalacy !
    Most húztam újra a rendszert utánna a gyári telepítő cd-ről minden driver autoinstall,most rakom a 9.12 cakkompakk, aztán meglátjuk.Mondjuk win7 x86-t tettem újra,sajnos csak ehhez szól a licensz.Érdekes, hogy azért egy játékban sem állitottam mindent az egekig, csak annyit mint előtte a 8800 gtx-nél.
    Azért az elég gáz lenne ha ez a zsír új kártya már rögtön hibázna! Ha jól hallottam egyébként a vga ventilátor szabályozta magát,tehát játéknál kicsit megugrott, majd kilépés után visszavett, a 8800gtx-nél is igy volt.

  • GJ70

    tag

    válasz bolic #7254 üzenetére

    A licensz hál istennek origin.A havernál sem ment inteles konfig -ezt adtam el,ehhez van a 8800 gtx-normálisan pedig ott is mindent elkövettünk, de a játékok ott is lassan töltöttek, majd kifagytak.Ha vissza raktuk a 8800-at ment minden flottul!
    A rendszeremen minden de minden le lett frissítve!
    De úgy látom te is harcolsz az ati kártyákkal?!?
    Bírom a kihívásokat,de nekem most nem kéne ez a tortúra. Csak kellemesen hátradőlni, kikapcsolódni egy kis játékkal............
    Na ez most nincs.Korábban/régebben volt egy amd rendszerem ati 9700 pro-val.Emlékezetem szerint semmi nyűgöm nem volt vele, sem hardver sem szoftver-driver téren.
    Akkor lesz a dolog érdekes, ha visszaküldik a kártyát, hogy náluk semmi gond!?!
    Bp-Miskolc 200 km. Szóval lehet majd görcsölni.

  • GJ70

    tag

    válasz bolic #7275 üzenetére

    Szia.
    Semmit nem állítottam az órajeleken,mármint a kártyán. A cpu pedig magát szabályozza, azzal nem volt gond.A 8800-nál is alapon megy minden, itt sincs a vga húzva, a proci itt is magát szabályozza, még sincs sem lassú indulás, sem fagyás. Persze 2d-ben az ati5850 sem akadt vagy fagyott, persze mitől is fagyna, hisz nincs igazi igénybevétel.
    Nekem nem kéne az a kálvária, idegesség ami neked másfél évig kijutott, miért jó ez???
    Inkább visszalépnék technológiailag gforcera (275-285), azzal biztos nem lennének gondjaim,rémálmaim, aztán ha később lesz lóvé meg szolidabbak lesznek az árak, lehet beruházni az új fermire, mondjuk 2011-ben.
    Kérdés, hogy gianni-ék hogy állnak majd hozzá. Mert sajnos most egyik gforce sincs raktáron, csak 260-as.
    Talán más márkát-nem sapphiret kellene az atiban megpróbálnom, asus-t vagy gigabytet.
    40 éve vagyok türelmes a nőkkel, lenne mit mondanom, négy lyukas is van itthon, szóval dúl az elnyomás..............ha hagyom.

  • GJ70

    tag

    válasz Sennalacy #7280 üzenetére

    A táp egy Enermax Liberty 500 w táp,amiről az alaplap és a kártya is megkapta a szükséges kábeleket.
    Megjegyzem, hogy a friss amd phenom2 x4 965 be scythe mugen2 hűtő-2x2gb mushkin 1600 ram dualban-asus m4a79xtd evo alaplap most egy msi 8800 gtx -visszakért- kártyával megy, hibátlanul röccenés nélkül az említett játékokkal.
    Szóval ???

  • GJ70

    tag

    válasz Sennalacy #7287 üzenetére

    Most már mindegy, visszaküldtem gianninak, aztán meglátjuk mi lesz. Sokan panaszkodnak a sapphire 5850-re. Talán asust kellett volna rendelnem.

  • GJ70

    tag

    Tiszteletem mindenkinek!

    A magam és barátom nevében is szeretnék segítséget kérni tőletek egy 5850 és 5870,mindkettő gigabyte vga optimális beállítása ügyében,legfőképp fps játékok : Stalker 1-2-3, Far Cry 2, CoD-WaW, CoD-MW2 stb..stb. használata alatt, azok stabil futása érdekében.
    Szóval a kérdésem az lenne, hogy :
    -jelen pillanatban melyik drivert érdemes felrakni a kártyákhoz-gyári vagy ati-amd drivert,hotfixet?
    -a ccc-ben kell-e valamilyen speciális,egyedi beállítást alkalmazni vagy letiltani esetleg mindent alapon hagyni és inkább tegyük ezt a játékokon belüli beállításokban : felbontás,élsimítás,textúrák stb..?
    -annak miért van jelentősége, hogy minden driver telepítés előtt az előzőt csökkentett módban a driver sweperrel le kell szedni, miért nem lehet csak egyszerűen az újat rátenni -mint a geforcenál ?

    Mindkettőnk konfigja-főbb elemek azonosak :
    i5 750 cpu húzva 3800 mhz-re
    gigabyte ud3 alaplap
    2x2 gb mushkin lga1156 1600 ram pár
    enermax liberty 500w táp
    MS Win7 64bit ultimate

    Minden segítő választ köszönök/köszönünk :R !

    Üdv. GJ70 @ Smiti

    [ Szerkesztve ]

  • GJ70

    tag

    válasz Abu85 #8153 üzenetére

    Abu85 !
    Ne haragudj hogy így letámadlak :F . Azt látom, hogy tőled sokan kérnek tanácsot, te lehetsz itt a főguru :Y .
    Ezért kérjelek már meg, hogy a 8113 hsz-re nézz már rá légyszíves, aztán írj már pár sort összefoglalásképpen.
    Nagyon hálásak lennénk :R :R :R
    Üdv:
    GJ70

  • GJ70

    tag

    válasz Abu85 #8156 üzenetére

    Köszönöm a segítséget :R !
    Hasznos az útmutató.
    Így fogok eljárni .

    Üdv ! :C

  • GJ70

    tag

    Gyerekek !
    Most fogtok röhögni :DD és bocs a tudatlanságomért, de MI AZ AZ ATT :F :F :F

    Minek a rövidítése ?

    A választ köszönöm :R

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák