Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz simsonbetyar #30244 üzenetére

    Örülök, hogy segíthettem, de nem vagyok benne biztos, hogy ez a beállítás optimális számodra.

    Ennek a bitmélység beállításnak csak a következő három esetben lehet szerepe:

    1. Az alábbi két feltétel egyidejű teljesülése esetén:
    - a Windows asztalt, vagy bármilyen windowed(-fullscreen) program képét nézed
    - használsz bármilyen kalibrációs LUT-ot (vagy konkrétan műszeres kalibrálásból az elsődlegest, vagy a Catalyst féle Fényerő, Kontraszt, stb csúszkáit eltologatva, ami a másodlagos LUT-ot használja -> de ezt nyilván nem csak úgy véletlenszerűen, "csak mert" alapon, hanem tudatosan, valamilyen meghatározott célból).

    2. Ha egy Fullscreen Exclusive módú szoftvert képét nézed, ami képest >8 bit megjelenítésére

    3. FirePro vagy FireGL kártyád van és a speciális (nem "szabvány", hanem egyfajta gyártóspecifikus "hack" alapon működő) szoftver (pl. PhotoShop) jelenít meg neked windowed-fullsreen módban is 10 bites képet a 8 bites asztalkezelőből nézve (így a GUI marad a 8 bit-es asztalon, a kép, amit megjelenít egy ablakban, az viszont mégis 10 bit-es -> driver-es trükközéssel = "hack").

    Ha jól sejtem, akkor nálad nem áll fent sem az 1-es, sem a 3-es eset. Sőt, valószínűleg a 2-es eset sem érvényes rád, de ez esetben is csak egyfajta limiterként funkcionálhat ez a Catalyst beállítás, vagyis ha a program beállítja a 10 bit-es display mode-ot (miután exclusiv módban szabad kezet kapott a Windows-tól, hogy ő birtokolja a teljes képernyőt, így ő állíthatja be a neki tetszőt az elérhető képmódok közül), akkor is visszavált (gyakorlatban azt hiszem ilyenkor is dither-el, nem csak kerekít) 8 bit-re.

    Tömören: nálad 99%, hogy teljesen mindegy mit állítasz be, 8, 10 vagy 12 bit-et (16-ot valószínűleg sem a kártyád, de főleg a megjelenítőd nem tud kezelni, de utóbbi végképp nem ténylegesen megjeleníteni).

    Ha nem tudsz róla, akkor szinte biztos, hogy minden 8 bit-es, amit nézel. Eleve nagyon szűk az a terület, ahol lehetőség van 10 bit-re (a 12 a gyakorlatban kiesik, mert a display mode az 8, 10 és 16 lehet, de a 16-hoz már DX11-es hardware és ezt támogató DX11-es renderer kell, amiről nem tudok, hogy jelenleg bárki számára is publikusan elérhető lenne, főleg otthoni használatra szánt programokhoz - ilyenkor lehetne 16 bit-es a display mode és kerekítene/ditherelne a VGA/driver esetleg 12-re 10 vagy 8 helyett, merthogy 16 úgysem fér ki a kábelen és nem fogja kezelni a megjelenítő sem, néhány nagyon-nagyon speciális esetet leszámítva, ami nem otthon lesz).

    ---

    Másik oldalról viszont, a kijelződ talán képes lenne élesebb képet produkálni YCC 4:4:4-el vagy esetleg RGB-vel, sőt, talán még picit precízebb képet is Full Range RGB-vel.

    Nem véletlenül javasoltam a korábbi hozzászólásban, hogy próbálj meg Full Range RGB-t használni (és feledkezz meg teljesen erről a bitmélység beállításról, csak én nem olyan vagyok, aki előre eldönti mások helyett, hogy nekik mi a jó, ezért reagáltam a konkrét kérdésedre, hogy miként érheted el a célod, amit most kitűztél - ami nem jelenti azt, hogy az én helyesnek vélem...).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák