Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Male

    nagyúr

    válasz -Solt- #15583 üzenetére

    Kb havonta ha egy órát játszok... nem arra kell.

    Abu85: Köszi!
    Körülnézek... remélem nincs horror áron.

    Szívok már ezzel mióta. Először bekapcsoltam az integráltat is. Fő monitor az 5770 DVI-jére, másodlagos monitor egy DVI->D-subbal szintén rá, kivetítő az integráltnak a VGA kimenetére. Ekkor a kivetítőn minden film szaggatott.
    Sebaj, átcseréltem a másodlagos monitorral, és jó volt.

    Aztán lecseréltem a másodlagos monitort a DVI-I csatis fix kábelesre. Természetesen a DVI-I csatit nem lehet rádugni az integráltnak a DVI-D csatijára... gondoltam visszacserélem a kivetítővel. Csakhogy a VGA-ra rádugva ezt a DVI-I csatit, !sehol! nem volt kép. Amint lehúztam, megjelent a monitoron és a kivetítőn a kép. Egyszerűen ezt nem bírta el... Win7 alatt, mert XP alatt működött.

    Erre beszereztem egy DVI toldót, így a DVI-I csatira ráment a toldó, és arra egy DVI-D kábel. Ezzel végre működött mindhárom kijelző, csak továbbra is idegesített azért, hogy a játékok nagyrésze nem megy, illetve ,hogy konfigot váltanék, valószínűleg Intelre, ahol (ha jól tudom) az integrált VGA-t ne mtudom bekapcsolni a VGA mellett.

    Újabb másodlagos monitor csere, immár DVI-D csatisra, így a toldást megszüntethettem. Viszont még ki akartam ütni az integrált VGA-t is a képletből. Mivel elvileg 3 monitort támogat az 5770, hát beszereztem egy HDMI->DVI átalakítót... na erre vártam kb egy hónapot, mert nem igazán elterjedt dolog, mindenütt a fordítottját lehet kapni.

    ....ma végre összerakom, erre nem megy...

    Na mindegy, most vagy visszakapcsolom az integrált VGA-t, és nem játszok (..és gépcserénél meg vagyok lőve), vagy mindig váltok a másodlagos monitor és a kivetítő között... végülis ez is lehet, mert nem kellenek egyszerre, csak macera. Aztán ha találok végre egy VGA-t, ami képes ezt kezelni, akkor csere.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák