Aktív témák

  • taltos

    senior tag

    válasz koovyy #41 üzenetére

    Ejjj!

    Könnyen meglehet, hogy a mostani leírásom koránt sem lesz tökéletes, de azért remélem nagy hülyeségeket nem írok...

    Szóval! Egyszer volt, hol nem volt, az a két emberke nekilátott kifejleszteni egy olyan új programnyelvet, ami megfelel a saját és a szakma (fizikus) elvárásainak. Mivel ezekben csak a nagyon alapokat fektették le, ezért a különböző megvalósítások(IDE-k, stb.) hozzá-hozzátettek valamit. Ettöl könnyebb lett benne programozni, de sajnos a forrásszöveg nem hordozható, hiszen amit pl. Borland C-ben írsz meg (ha használod azokat a speciális kiegészítéseket, amilyen pl. a conio.h), akkor egy másik oprendszer alatt, ha ott nem a Borland C van(pl. Linuxos környezetben nem igen találsz borland C-t), akkor nem fog lefordulni.
    Ezért az ANSI (Amerikai Szabványügyi Hivatal) csinált egy szabványt, hogyha azt követed, akkor a programod hordozható lesz(ha hát ez sem olyan egyszerű, de a szándék... :) ). Így persze nem tudod kihasználni a kényelmesebb kiegészítéseket, de jobban megtanulsz programozni, és a forrásod is hordozható lesz. Ezt az ANSI C szabványt minden fordítóprogram ismeri, tehát a Turbo (vagy mit írtál...) C is! Az, hogy ANSI C -ben programozz, az csak rajtad áll, azaz, hogy Te ne használd pl. a conio.h-t, mert az egy másik platformon nem muxik.

    Tehát ha C-t tanulsz, akkor az alap C = ansi C.
    Ha ez már megvan, akkor elkezrdhet specializálódni egy egy oldalra, de általában úgy szokták ezt csinálni, hogy az előfordítónak megadják utasításban, hogyha win-es a környezet, akkor ezt toltse be (pl. conio.h), ha meg Linuxos, akkor pl. az ncurses-t...
    A lényeg az, hogy ha tőled ANSI C-t kérnek, és a vizsgán(vagy a ZH-n) Te beleteszel egy
    #include <conio.h> -t
    Akkor az bukta. Legalábbis nálunk (Debreceni Egyetem, Programtervező matematikus szak) így van. Amit ajánlottam honlapot, azt olvasgasd, ott találsz leírásokat is. (pl. Pici jegyzetét, ami ugyan nem csak simán C, de elég hasznos.)


    Remélem segítettem.

    [ Szerkesztve ]

    Mindíg elkövetem a hibát, hogy nem olvasom végig a hozzászólásomat, mielőtt elküldöm... :(

    [Szerkesztve]

Aktív témák