Új hozzászólás Aktív témák

  • Peetry

    senior tag

    válasz F-ECT$ #1854 üzenetére

    Hát ebben nem értünk egyet :)
    pl az én cuccom:
    Bare Velocity 5mm: 55
    xtx20+nyomásmérő: 90
    beauchat masterlift x-air light: 90 (ezt mondjuk kicsit furcsa, mert most jóval több)
    suunto gekko: 60
    abc: 20
    ikelite pc-m: 7

    ez summa ~320, és nem tartom egy legalja cuccnak.
    Azzal tisztában vagyok hogy könnyen lehet venni cuccot milliós nagyságrendben is. na mind1.

    dehogy on is legyek: a fényképezést/filmezés valóban elég drága hobbi, és ha kedves blackydan megengedsz egy tanácsot, 100 merülés alatt ne is próbálkozz vele. Először meg kell tanulni tökéletesen lebegedni. Nekem kb 150 merülésem volt mikor vettem tokot a kis canon kompakthoz. Előtte úgy gondoltam már egész jól tudok merülni, hát hamar rájöttem az ellenkezőjére. Nem egyszerű megállni egy helyben megkomponálni egy képet, pedig csak turistaképeket akartam csinálni. Ez nagyon fontos, mert ha nem megy kellően a lebegés, akkor a fotózás hamar válhat stressz előidézővé. Kicsit benntartod a levegőt mert a fotóra figyelsz, elindulsz felfele, de a géppel tökölsz, aztán azt veszed észre hogy mész fel mint golyó, kapkodsz, zabálod a levegőt, stb. Volt egy egyiptomi utam, egy srác -nem tudom- mennyi merülése volt, de eléggé éppenwaternek tűnt, a gép ott lógott a kezén vegig. Mindent fotózni akart, de egész merülés alatt az aljzatot kavarta, amerre járt, 2 perc alatt 0m látótáv. Persze türelmesen kezeltük, de ennek az eredménye, hogy jó képet nem csinál, ő se élvezi annyira a merülést mert kapkod, stresszel, nem tudja nyugodtan átadni magát, és még a merülőtársak is bosszankodnak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák