Új hozzászólás Aktív témák

  • rizso

    addikt

    válasz Magnum_ #80114 üzenetére

    Félreértés ne essék, a fenti kis gondolatmenet NEM állásajánlat, csupán egy kis piacfelmérés a mi szemszögünkből, és egy kis belsős info az itt lakóknak :)

    Ha valaki esetleg állást keres, akkor szerintem minden lehetőséget megragad, már csak azért is, mert ha most 1-2 hónapig nem is veszünk fel senkit, de ha már volt nálunk legalább egy kicsit beszélgetni, esetleg bevállal 1-2 próbanapot, szimpatikus nekünk, bármikor előszedhetjük a jelentkezését, ha aktuális lesz a meló.

    Szerintem csak őszintén írtam le, hogy mik az elvárások, amikkel nem árt, ha tisztában van az, aki fontolóra venne egy jelentkezést. Mondjuk kollégának nagyon kevés jelentkező felelne meg, azt mondja, hogy még egy olyan fasza munkatárs, mint én, tuti nincs ;]

    Chaser: nyilván nem te lennél a célközönség, valószínűleg neked kis pénz lenne a fizu :) De ha megfelel amit adunk, ám legyen, szívesen látunk :D
    Viszont az sem igaz, hogy a leírt elvárásokért 250e netto a minimum. Tudom mennyit keresnek nálunk a hasonló munkakörben dolgozók, több konkurens cég bérezésével is képben vagyok, és sajnos a netto 250e a legtöbb helyen csak álom. 150-200e netto között van az átlag, de olyan srácról is tudok, aki egy másik kisebb cégnél 110e nettot kap ezért a munkáért. És bár igaz, amit írsz, hogy ehhez a pozícióhoz kell azért némi tudás, de azt is tudod, hogy nálunk a szerviz rész nem abból áll, hogy napi 8-10 gép fixen meg kell legyen, mert ha nincs, akkor a kialkudott bérből levonás lesz, hanem viszonylag laza a napi teljesítés, viszont azt úgy várjuk/várnánk el, hogy ne nagyon lehessen belekötni. Továbbá "másik oldalról én így mondanám, az nem elég, hogy elvársz mindent, azt meg is kell fizetni" - vagy inkább így: az nem elég, hogy elvársz mindent, azért meg is kell dolgozni. Szerintem nagyon sokan vannak, akiknek ez egy álom meló lenne 150-200e-ért :) Meg persze olyanokat is ismerek, akik nem mennek el dolgozni hét számjegyű fizu alatt - de az megint más, jókor-jó helyen, ismer ezt-azt, vagy éppen tényleg olyan tudása van, amiért bármennyit fizetnek neki.

    De jogos, tényleg megértem azt a felfogást is, miszerint ez itt Pest, ne adjuk már alább 250e nettonál, csak ezzel az az egyetlen baj, hogy a munkáltatók nem így gondolják. És hiába van valakinek önérzete, hogy márpedig ennyiért ő nem vállal munkát Pesten, a munkáltató nem fog többet adni, ameddig van 50 további jelentkező akár kevesebb pénzért is.

    Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

Új hozzászólás Aktív témák