Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • didros

    senior tag

    válasz Thulcandra #1 üzenetére

    Én vendéglátó helyiségekben szoktam adni szintén 10%-ot vagy felette még akkor is ha csak közepesen voltam megelégedve az étellel viszont a kiszolgálás rendben volt. Sajnos ha ismeretlen helyen eszek, nagyon gyakran belefutok silány ételekbe, de ez már olyan szinten magyar specialitás, hogy nem büntetem érte a felszolgáló srácot. (Bár tudom, a borravaló elvileg közös, tehát mindenki munkáját értékeli vele a vendég.)
    Megoldás? Fogalmam sincs... Elsőször a vendéglátó helyekneknek kellene törekedni, hogy mindig a legjobbat nyújtsák, aztán jön majd az a borravaló magától, ha a vendégnek elkerekedik a szeme, hogy ''azannya, ilyen jót már hónapok óta nem ettem!'' :)

    Ja, a jutalékos rendszert nem javaslom. Így nincsenek ösztönözve a felszolgálók a jobb munkára. Meg egyébként se legyen egységes a borravaló. Akinek van pénze bőven az adjon 30%-ot akár, ha menőzni akar ill nagyon elégedett. :)

    [Szerkesztve]

  • lúzer

    veterán

    válasz Thulcandra #1 üzenetére

    Számtech bolton kicsit elcsodálkoztam.
    Pofátlanság teteje.
    Vajon a melósnak is ''felkerekítik'' az órabérét?

    MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

  • Eastman

    őstag

    válasz Thulcandra #1 üzenetére

    Én is pultban melózom, bár fix+fogyasztásért, de jól esik a borravaló. Én bárhol fizetek ha a vége 50 alatt van, 50-ig, ha fölötte, 100-ig kerekítek vagy pl 890-nél 1000-ig. Vendéglátóhelyen 10% stabilan. Sokszor előfordult velem, hogy 1-2 vagy 10 Ft híjja volt a pénzecskémnek, de ilyenkor 100 ból 80-szor az eladó rálegyint, hogy ''hagydmajdlegközelebbbehozod'' és ez nagyon jó érzés! Horvátországban - legalábbis ahol én jártam - minden kör után hozta a pincér a blokkot és letette az asztalra az ital mellé. Ez szerintem nagyon jó megoldás, nem is tudom, nálunk miért nem terjedt el. Persze a végén hozza az összesített számlát és ha akarod összehasonlíthatod a saját blokkjaiddal (de ez eleve bunkóság, de ha akarod megteheted). A végén természetesen lejattoltunk neki. 15 éve a szolgáltatásban dolgozom és jól esik a jatt. Évekig hűtőt, klímát szereltem, és tapasztalataim szerint a budai villában 4-5 klíma felszerelésénél nyista jatt, a nyögdíjas néni, akinek az izzót cseréltük a rissz-rossz hűtőjében fix, hogy 5 kilót letett. Az öreg kollegám nagyon jó erkölcsi érzékkel kiokosított ilyenkor, miszerint kétszer visszautasítod a nénit, de ha harmadszorra is ''erősködik'' biztos, hogy oda akarja/tudja adni azt a kis 500 forintját és csak megsérted őt, ha nem fogadod el. ...és akkor a kávéról ne is beszéljünk, ami ugye a millereknél nem nagyon volt. Legutóbb a pizzafutárnak nem tudtam jattot adni csak egy 50-est és elnézést is kértem tőle mert tudom, hogy a jattból él, de rosszul esett, hogy köszönés nélkül faképnél hagyott. A nincsből is adtam neki egy ötvenest, nem kellett volna bunkóznia. :(

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • válasz Thulcandra #7 üzenetére

    Én hol hagyok jattot, hol nem, mikor milyen kedvem van, no meg mennyire érdemli meg az eladó. Vendéglőbe természetesen a 10% jár tőlem is ha bejön amit kaptam, ha szar akkor úgyis marad nekik a maradékból :D . szinte mindenütt felkerekítek bármit veszek, utálom a fémpénzt csak lehúzza a zsebem, úgyhogy általában Én szoktam adni :).

  • Sátán44

    addikt

    válasz Thulcandra #1 üzenetére

    Műszaki áruházban dolgozok és nagyon is jól esik,ha kapok borravalót,tudod miért?Teljesítménybéres vok és dögöljön meg aki kitalálta.Volt most 2 napom,amikor kidolgoztam a belem és 2 nap alatt 1425 ft-ot kaptam.Miután eladok egy terméket pl mosógépet,nem megyek el és szarok a vásárlóra,hanem segítek neki felrakni.Van mikor a borravalóm több mint a 10 óra után ledolgozott bérem.Ezért sz@r a kereskedelem!

    Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

Új hozzászólás Aktív témák