Új hozzászólás Aktív témák

  • Sokimm

    senior tag

    Sziasztok!
    Van egy furcsa bajom:
    Kb 2 hónapos a konfigom, ami a következő: msi h87m-e35 i3-4150 2x4gb 1600 ram és 2 500gb-os 5400-as toshi 2.5 hdd.

    A hiba előzménye:
    Volt egy 20GB-os rendszer partició, meg egy maradék (480) adat árolós. Ezen kb 100GB adat van, és egy töredezettségmentesítés után, levágtam róla 180GB-ot, remélve, hogy majd a win(fos)7 telepítése közben a 20GB-os particiót törlöm, és hirtelen egybe ugrik majd a két üres terület, és lesz egy 200GB-os területem a rendszernek. Nah ez nem sikerült, mert nem dobta össze őket, hát jó legyen. A 180GB-osra telepítettem egy rendszert, a 20GB-os valamiféle adattárolónak megcsináltam (nincs még rajta semmi), és a rendszer (win7 prof n hun) tökéletesen feltelepült, majd a kötelező driver-eket telepítettem, meg csomó programot (semmi warez, csak netfx4.5 silverlight, vlc és egyéb felhasználói apróságokat, ami közben kért pár újraindítást, és természetesen sikeresen meg is történt... Nah de most, hogy végeztem a rendszer "összerakásával", rádugtam egy másik 500-as hasonló (2.5 5400 toshiba) hdd-t, és a kötelező file-okat, amivel akarok dolgozni (videóvágás amatőr szinten), az asztalra pakoltam a 180GB-os rendszerre.
    Aztán, hogy leválasszam a feleslegesen pörgő hdd-t (az adat 500-ast), kikapcsoltam a gépet, és lehúztam a vinyót. A kábeleket megigazítgattam, hogy ne legyenek a levegőáramlás útjába, és bedugtam az előlapi jack aljzatot is. Túl sok volt ez egyszerre a rendszernek, mert amikor kapcsolnám be, ez a hibaüzenet lett a meglepi: "BOOTMGR hiányzik újraindításához nyomja meg a Ctrl Alt Del"
    Jah de a billentyűzet, meg az egér nem világít. (lézeres egér, és a numerikus ledecske sem).
    Nah akkor forced shootDOWN, és kábeligazgatás... 5. alkalommal felvillan a billentyűzet és egér, tehát már tudok a biosban boot-ot állítgatni, mert usb-ról telepítettem ezt a windows. (ez a win van azon a laptopon is, amiről most írok, tehát elméletileg működik, meg amíg telepítgettem a driver-eket is ment rendesen...)
    Kijelölöm az usb-os kingston pendrive-ot elsődleges boot-nak, majd utána jöhet a hdd, és f10, save. Újra indul. De megint nincs az usb aljzatokban kakaó, és nem működik se a pendrive, se az egér, se a bill...
    :Y
    Itt ugrik a majom a vízbe:
    Néha van (egyszer felismerte, kb 2 perc prohardverezés után (a probléma megoldásra valami okosságot keresve)) 5 alkalomból 1x boot a pendrive-ról, akkor elindul a rendszer, stabilan megy, aztán a javítást választva a win telepítésénél, automatán felismeri a hibát, amit "javít, és újraindít" után sem javult meg a dolog. Ugyan az a hibaüzenet. Még jó az usb... 2-3x jó. Csodálkoztam is.
    Aztán megint boot-olnék a pendrive-ról, hátha valami "haladó javítást" lehetne választani, nem pedig ezt a semmit nem érő gyári "megoldást", de már megint nincs usb. :D

    Mi van ezzel a géppel?

    Régebben (másik win 7 prof hun (nem N széria)) nem volt soha ilyen usb nem működős probléma, de nem tudom összekapcsolni a két dolgot, mert még a hdd-k lecsatlakoztatása után sincs usb, tehát ez nem win dolog... valami sokkal izgalmasabb! :D

    Tippek, véleménye, kritikák, ötleteket elfogadok, mert most kb szomorú vagyok tehetetlenségemben!
    És hogy a témához kapcsolódóan kérdezzek: Hogyan boot-oljak ebben az esetben a pendrive-ról? :D

Új hozzászólás Aktív témák