Új hozzászólás Aktív témák

  • gyugyo79

    addikt

    válasz gg72 #554 üzenetére

    Szia, szét kell szedni az *.m2ts -t. A magyar feliratot át kell alakítani *.sup- á (Van rá sok alternatíva amivel meg lehet csinálni) aztán a tsMuxeR már látja az összes összetevőjét és össze lehet vele rakni bd szabványú *.m2ts -é.
    Ha nem akarsz nagyon belemélyedni akkor kb ennyi egy olyan feliratot cserélj le ami nem fog hiányozni és ha a kész cseréld ki az *.m2ts az újra és ezek után ha mindent jól csináltál és a menüben vagy bárhol azt a feliratot választod amit lecseréltél már jó is lesz.

    A többit csak úgy általánosságba írom ha valakit érdekel jobban utána tud olvasni.
    Ha csak 1-2 dolgot kell kivenni a méret miatt stb akkor multiAVCHD. Ki tud blankolni bármit.Pld. 10 előzetest simán ki lehet cserélni 10 db 1 mp fekete képre .A lemez szerkezete megmarad csak a hely csökken.

    Ha tömöríteni is kell akkor BDrebuilder. (A multiAVCHD is ki tud szedni felirat/hangsávokat is de én azt is ezzel szoktam mert jobban megoldja a végeredménynél az összes kivett felirat/hang az első bent hagyottra mutat a menuből stb bekapcsolva így nem lehet megzavarni az érzékenyebb asztalikat). Ha a kivett felirat/hang után jó a beállított méret akkor a rebuilder se tömöríti újra a képet marad a gyári.
    99% ezekkel mindent meg lehet oldani józan paraszti ésszel. Vannak lassabb profibb megoldások is de ahhoz fapados programok kellenek és nem árt képbe lenni az egész működésével szerkezetével.

    Ha még jobban bele akar valaki mélyedni akkor egy magyar srác csinált programot amivel a + megfelelő progikkal a BD menüt is szerkeszteni lehet pld a berakott magyar hang/felirathoz a menüben is magyar a választó gombot rakni így nem pld. a spanyol megnyomásakor indul magyarul. google -> BD edit, EVO demux (Pelican)

    x.264 vs h.264 vs vc1 sokat lehet olvasni róluk csak rá kell keresni. Ne keverjük teljesen össze az első 2 -őt.A gyári bd-k alatt h.264 vagy vc1 tömörítéssel van a film.Elég érdekes viták vannak, hogy melyik a szebb, olvastam olyat aki pld képes kicserélni a másik régióba kiadott h264 -es képre a náluk kiadott vc1 -ét. Én itt most nem akarok állást foglalni :)

Új hozzászólás Aktív témák