Új hozzászólás Aktív témák

  • gabika1969

    aktív tag

    válasz sensor060 #533 üzenetére

    Szia sensor060!

    Hát ez nem jutott eszembe!! Eddig az említett iso-t és csak azt erőltettem. Lehet, hogy ha másikkal próbálkozom, rájövök arra, hogy egyikbe sem lehet írni. Na! Már ez is eredmény. Köszönöm ez a probléma megoldva, bocs de ezt nem tudtam. Még egyszer köszi.
    Viszont a másik még mindig nyitott. Miért kb. 40gb a Te általad is említett "fórumokról kapott" iso mérete és miért lesz belőle az átmásolást követően 80gb. Persze valószínűleg azért, mert valami tömörítést használhatnak az iso készítésnél? De akkor a lemezre írásnál, hogy megy fel 50GB-ra. Mert van egy pár "innen" megírt, magyar szinkronnal rendelkező lemezem és korrekten megy a lejátszón meg a TV-n is. A lemezt nem én írtam, de aki megírta nekem, sajnos ő sem érti, hogy lehet ez. Egyszerűen felmegy az 50gb-osra, majd, minta gyári lemezt játszanék: menüvel, 3D-vel működik, de ha beleakarok nyúlni és átmásolom, a duplája lesz. Most majd megnézem a megírt 50gb-os lemez fájlszerkezetét, az mit tartalmaz.
    Egyébként én is arra gyanakszom, hogy "akiktől kapom" más programot használnak. Majd kiderül, megpróbálom megtudni. Ezt támasztja alá az is, hogy a minap találtam AvatarD idegen nyelvű iso-t, magyar felirattal!! Tudomásom szerint ilyen eddig nem jelent meg, szerintem valamivel a feliratot rátették, mert magyar szinkron nincs rajta. A fórumozótól majd megérdeklődöm.
    Az m2ts-muxot azért használom, hogy csak maga a főfilmre kerüljön rá a magyar szinkron és azt visszateszem a 3D fájlszerkezet, Bdmv mappájába, egyébként a bluray muxer csak egy sima 2D-s film-fájlszerkezetet készít el, nem? De mivel ez ugye 80gb, duplája az eredeti isonak, itt megáll a tudomány, ez nem megy fel 50-re. Na ez a Gebasz! Bdmv/Stream mappa tartalma ugyan megfelelő (kb38-40gb), de a mellette lévő Ssif is még egyszer ugyanannyi.
    Nem tudom, hogy az Ssif mappa, ami miatt duplája az átmásolt anyag, hogy jelenik meg a kiírt lemezen. Lehet, hogy itt lehet a megoldás. Gyanítom, hogy a lejátszó a lemez indításakor megduplázza a lemezt valahogy virtuálisan, mint amikor az isot átmásoljuk? Á, lehet ez hülyeség. Szerinted? Persze majd a kiírt bd discen megnézem.
    Annyit már tudok, hogy a 3D előállításakor az Ssif-ben lévő fájlok kapcsolják össze a megfelelő m2ts állományokat, pl. a 00004Ssif tartalmazza a 00004m2ts és a 00005m2ts fájlokat és így tovább, így jön létre a térhatás.
    Na mindegy ez még nyilván nagyon új dolog. Próbálkozom tovább mint a kiskutya, ha megtudok valamit megosztom veletek.

    Üdv Mindenkinek!

Új hozzászólás Aktív témák