Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ignorant

    senior tag

    válasz Rolly #5806 üzenetére

    hát azért ahol droggal kereskednek ott a lopás fura nekem

    Ha allami jovahagyassal kereskednek drogokkal az ok, ha az emberek szabadon csinaljak akkor nem?

    Ezt hianyoltam amugy US senate hearing-rol is, nem volt senki aki meg merte volna kerdojelezni a "war on drugs" koncepciojat.

    Az SR-es kereskedok senkinek sem artottak, a "plebs" eletet tettek biztonsagosabba.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Rolly #5806 üzenetére

    "hát azért ahol droggal kereskednek ott a lopás fura nekem"

    Akkor most megint kettős mérce áll fenn?
    Ha formális értelemben nézzük, eltulajdonította. Hogy ő ezt törvény által szentesítve teszi (hoppá, a törvényt is ők írják), attól még ugyanaz a cselekedet.

    Ha bizonyos esetekben kivételt tehetünk, akkor ne sértődjünk meg, amikor egy ország nagy része rajong olyanokért, mint Rózsa Sándor, Robin Hood vagy a Whiskys Rabló.

    Mert ha reálisan nézzük: Ross Ulbricht egy kereskedő volt. A fegyverkereskedelem nem tilos, ha a Smith & Wesson vagy a DARPA csinálja, mert ők az állam által szentesítve vannak. A drogkereskedelem már ingoványosabb talaj, de akkor is. Egy kereskedő volt. Az állam (aki történetesen ellopta lefoglalta a pénzét) aggatta rá az illegalitás bélyegét, aminél fogva megtehette törvényes (amit ők írnak) keretek között a lopást lefoglalást.

    Nem emlékeztet valakit kísértetiesen valamire ez a folyamat?
    - Gyógynövényekkel eteted felebarátodat, kit megszállt a gonosz? Micsoda eretnekség ez! Máglyára vele, az Úr nevében! Most!

    A fegyvereket nem csak akkor kell tiltani, amikor Pistike lelövöldözi vele az osztálytársait, vagy mikor a gettóban "királyválasztást" tartanak, hanem akkor is, amikor egy elnök rábök a földgömbre és eldönti, hogy melyik elmaradott országba viszi el a demokráciát, mert fel kéne pörgetni kicsit a GDP-t és a nyersanyagkészletet.

    A drogoknak meg egy része gyógynövény és/vagy gyógyszer, másik részük pedig kemény drog, de nem vagyok meggyőződve, hogy feltétlenül rosszabb a masszív alkoholizmusnál, cigarettánál, szmogos nagyvárosnál vagy olcsó nevenincs élelmiszereknél. Vagy menjünk egészen a ragasztóig és a hígítóig? Azok is legálisak, azok meg bizonyítottan károsabbak még a kokainnál és a heroinnál is. Aki önpusztítani akar, az meg fogja találni a módját így vagy úgy.

    Nem tiltani kell, hanem oktatni, felvilágosítani. Bedrogozni meg bárkit be lehet legális drogokkal is. A designer drogok többsége teljesen legális alapanyagokból van. Ez egy örökös macska-egér harc, ezzel a dumával kár megideologizálni a drogháborút. Ha Pistike be akarja drogozni Julcsát, akkor nem drága pénzért fog venni keménydrogot, hanem beszél Dezsővel a korrupt orvostanhallgatóval, aki megszámítja neki pár gurigáért a cuccot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák