Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schawo

    titán

    válasz g4bb3r #11855 üzenetére

    Külföldre? Az más. Én külföldÖN-ről beszélek. Te számlát nyitsz egy angol pénzügyi szolgáltatónál. Mindezt úgy, hogy személyesen nem jelensz meg. Egy magyarnál meg sem teheted (Valójában igen, de az a folyamat az igazi kanosszajárás, nem ez, én végigcsináltam ügyfélnek. Szerintem rajtam kívül még soha sem nyitott senki külföldi személynek Magyarországon személyes megjelenés nélkül bankszámlát), ne csodálkozz, hogy ha egy egész heti használt alsógatyát kérnek el, és mindezt kéthavonta. Az utalás sokkal bonyolultabb, ráadásul a swift rendszert használtad, ahol szerencsétleneknek a számlavezető mellett még a annak a levelező bankjával is csatát kell vívjanak minden ügyfélpénzért. Ha legközelebb gyors, és olcsó megoldást akarsz, ahol elég két napi gatya bemutatása, akkor használd a sepát (szigorúan euróban), vagy használd a kártyás fizetést. A sepa csak a központi elszámolón megy keresztül, ahol nincs szigorú kyc, a bankkártya pedig a leggyorsabb, viszont költséges, mert ezek nagy kockázatú ügyletek az esetleges ügyfél általi visszahívás lehetősége miatt.

    Szóval saját tapasztalatlanságod (most erősebb jelzőt kihagyom, mert elsőre nem jár) miatt ne őket szapuld, mert csak te jöhetsz ki a buliból rosszul. Ők nem fogják rosszul érezni magukat, legfeljebb te leszel hátrébb kettővel.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • GabN73

    addikt

    válasz g4bb3r #11855 üzenetére

    Szerintem ezek a procedúrák csak javítanak a rendszer megítélésén. Ha ezek nem lennének, még mindig ott tartanánk hogy "csak a terroristák meg a drogosok használják"

    Nincs semmi baj a lengyel bankkal, elég olcsón kaphatnak mindent, nincs nagy fee.

    Kollégád nem sopánkodott a 3,5%+kicsi feen? :)

Új hozzászólás Aktív témák