Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bálint OS

    tag

    válasz maxrad1580 #1 üzenetére

    sziasztok, nem tudom ide tartozik e de egy próbát megér hátha van valakinek ötlete.
    Szóval van egy asus x550jx laposom még nincs féléves. történt egy kisebb incidens még február környékén mikor kiborult a sör a lapos mellett és ráfolyt a billentyűzetre ami a billentyű részleges meghibásodását okozta( nem ment pár gomb) persze ahogy ráfolyt azonnal aksi ki szét a gép ahogy tudtam és ahol kitudtam kitörölgettem a sört majd egy 24 órát száradt. Sajnos így is kikellet cserélni nem kis pénzért a teljes billentyűzetet. Azóta viszont fellépett egy olyan hiba hogy bizonyos programoknál DRIVER_POWER_STATE faliure -al összeomlik, Ez a photoshop és az autocad jellemzően de a solidworkssel is néha. Főleg az a tapasztalatom hogy ha a programhoz nem nyúlok rövid ideig( leteszem kicsibe vagy másik monitoron dolgozok) akkor jelentkezik azzal hogy először nem válaszol a program majd rövidre rá bumm! Elég bosszantó főleg hogy annyi tesztet végigkültem rajta és sehol nem találtam hibát a MEMORY.DUMP ban csak az ntkernel-t írja. Újra húztam akkor némiképp kevesebbszer történt majd kikapcsoltam bizonyos illesztőknél a hitelesítést azzal sokat javult pl photoshop nem 5 percenként omlik össze de az autocad az meggyilkolja. Így hát kísérleteztem tovább . Jött egy bios flash amit win alól csináltam meg rendben le is futott de azóta meg az alvó módja a gépnek teljesen megszűnt. Kikapcsol alvás helyett. Végig próbáltam lassan már mindent és nem tudom mit csináljak, szervizbe vinném de sajnos még júniusig erre nincs lehetőségem. :/

    u.i.: a bios mikor indul akkor nem mindig ismeri fel a ram és a sorozatszámot.

    Hátha valakinek van valami tanácsa.

Új hozzászólás Aktív témák