Új hozzászólás Aktív témák

  • PityeszBá

    újonc

    Helló Mindenkinek!

    Egy Acer E3-112 (E3-112-C4NE) notit akartam bios frissíteni, mert a touchpad nem működött jól, állandóan ki-be kellett kapcsolgatni, hogy lehessen használni. Olvastam, hogy ez típus hiba, de van hozzá javítás egy újabb kiadású bios személyében. Gyáriszám alapján töltöttem le az Acer-től(egy exe fájl), amit elindítottam. Amint végig ment a frissítés újraindult a gép, de kiírta, hogy nincs bootolható eszköz. Erre beléptem a bios-ba, de az teljesen üres volt, csak annyit írt ki, hogy válasszak a fel/le nyilakkal. De nincs mit választani, mert nincs menü, nincs semmi. Tehát a gép elindul, de nem lehet bootolni, a bios üres. Lehet, hogy nem windows alól kellett volna csinálni. Amit megpróbáltam eddig, hogy az akksit lehúztam, az SSD-t lehúztam, majd vártam pár percet, de ugyan az. Találtam egy olyan videót a youtube-on(https://www.youtube.com/watch?v=0OkAwxcJ1Ms), ahol egy hasonló Acer noti nem is indult el bios frissítés után, teljesen kapa volt neki, de a fickó egy pendrive-re felmásolta a letöltött bios fájlokat, majd az Fn+Esc gomb nyomva tartásával indította el a gépet és elindult neki. Ezt sajnos nem tudtam kipróbálni, mert a gyártó oldalán nem találtam, csak exe fájlt, nem pedig a bios-hoz szükséges zip-elt fájlokat. Van esetleg bárkinek valamilyen ötlete, hogy ezt hogyan lehetne orvosolni? Vagy kapa a bios-nak?

    Pityesz Bá

Új hozzászólás Aktív témák