Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rox

    tag

    válasz azzio #32 üzenetére

    Az érettségi nem jó megoldás, mert manapság már többször annyian érettségiznek, mint 20 éve (visszamenőleg nem lehet elvenni a 8 általánossal rendelkezőktől a jogosítványt)! tavaj összesen 28.000 szakmunkáspapírt adatak ki, és többször annyi érettségit, tehát ez nem jó szűrő, mert az érettségi sem jelent ma már semmit. A tahóság pedig nem végzettségfüggő (lásd arogáns ügyvédek vezette audik).

  • boygo

    aktív tag

    válasz azzio #32 üzenetére

    Igazából az autó vezetési morál nem az éretségi meglétén alapszik. Mert ugye akinek nincs éretségije az még nem köcsög. :(

    Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

  • Tibisz

    aktív tag

    válasz azzio #32 üzenetére

    Jó fej vagy, köszi. Nézd már meg légyszíves a kötelező biztosításokat. Már most is sokkal többet fizet akinek 1600 köbcentinél nagyobb autója van. Még hova akarod emelni? Magyarországon az autok 40-50 %-éka ebbe a kategóriába esik. Gondolkodjunk már el, ezzel többet ártanál mint használnál. A 745-ös BMW-kbe 4500 köbcentis motor van ami a 3000 köbcenti feletti kategoriában van. Tehát nem a 2000-resben!!!
    A másik dolog pedig a kötelezővel kapcsolatban: ha fiatal vagy akkor pl egy 1600 köbcentis autónál az éves díj 93000-er, ha pedig idősebb vagy akko már csak 60000 évente. Szerinted ez hol fer? Azért mert valaki fiatal még nem kell baleseteket okoznia. Amíg nem okoz balesetet addig neki is annyit kéne fizetnie szerintem mint mindenki másnak. Ha pedig kárt okoz, akkor kéne megemelni többel a biztosítását.

  • yerico

    senior tag

    válasz azzio #32 üzenetére

    ''a nagy (mondjuk 1600 köbcenti fölötti) autókat aránytalanul durva adóval kéne sújtani (személygépkocsi), mert aki 750-es BMW-vel akar rohangálni, az úgyis megteheti, hogy a 4-szeres/5-szörös adót kifizesse.''

    Ezt ugyebár te sem gondolod komolyan. Hogy jön össze az 1600 cm3 a 750-es BMW-vel?

    Egy Vectra pl 1600 cm3-es motorral haldoklik, ugyenáz áll a G Astra kombira. Az F Astra 1.6-os motorral KEVESEBBET evett, mint 1.4-essel. Akkor most miért is büntessem érte? Sokkal szarabb egy alulmotorizált autóban ülni (Golf 1.4), mint abban, amiben van tartalék, amit ugyebár NEM kell kiautózni. Amint elkezd előzni egy 120-as Skoda, hát meneküljön minden szembejövő, mert a kamiont nagyjából 1 km-en keresztül előzi. Rosszabb esetben feltartja a sort, akik egy idő után megunják, és elkezdik kielőzni az előttük levőket -> balesetveszély, csak mert egy lassújármű Skoda feltart sok embert. Erre persze megoldás lenne az autópálya, de hát hol van az még.

    Javaslom, próbálj ki egy normálisan motorizált 2.0-s benzines felső-középkategóriás autót, esetleg ugyanezt normális dízelmotorral, majd ugyanezt alapmotorral, és aztán hozz ilyen világmegváltó ötleteket.

  • klepto

    addikt

    válasz azzio #32 üzenetére

    Eddig csak olvasgattam, de ezzel: ''(mondjuk 1600 köbcenti fölötti) autókat aránytalanul durva adóval kéne sújtani (személygépkocsi)'' nem értek egyet :(
    Egy 750-es BMW ami normálisan megy is, az 2000 köbcenti felett van! Az 1500-2000 kbc közötti kocsikat nem kéne jobban megemelni, mert egy átlag disel 1700 kbc, és az 1900-as sem számít extra gyorsnak diselben. Sokszor kisebb fogyasztásúak mint benzines társaik, és jóval megbízhatóbbak. 2000 felett viszont tényleg megemelném jócskán az adókat. Hál istennek én átalakítattam a Ladámat gázossá, és nem érint az árválltozás. Bár én is vakaróztam, amikor felment a gáz ára 128-ról 145-re, de a Mol-nál ismét 135.-, a kisebb kutaknál meg 128.-Ft/liter. Fogysztás szempontjából átlag 1,5 literrel eszik többet télen, 1 literrelk nyáron mint benzinből. Az árkülömbséghez képest ne sok a többletfogyasztás :)
    Az eslő hozzászóláshoz anyit tennék hozzá, hogy Pesten tényleg fölösleges 1 embernek autóval munkába járni napközben, de vidéken, nálunk is, az a baj, hogy ha lekésed a buszt, akkor 10-15 percet kell várnod szerencsés esetben, de ha a végállomásra mész, akár fél órát is dekkolhatsz a buszmegállóban, mert olyan ritkák a járatok. :O

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Új hozzászólás Aktív témák