Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dalee

    aktív tag

    válasz JulianSinulf #1157 üzenetére

    A Filanora nyomtatási segédletben 30-50 mm/sec-os extruder sebességet írnak, az azért kicsit karcsú. A mostani generic PLA-val nyomtatnám 15 óra lenne, ha minden sebességet lekorlátozok 60mm/sec-re akkor 1 nap 4 óra lenne. Akár vissza is térhetnék a Prusa-ra. Az a baj, hogyvan vagy 8 tekercs filanora PLA-m, illetve a Miklós féle áttekercslő donor állványát a filanora barna PLA-val nyomtattam ki, mem volt vele gond, igaz nem volt ekkora felület, illetve most megnéztem, a külső fal 60mm/sec volt, de az összes többi sebesség a generic PLA, azaz a kitöltésnél is.

  • Dalee

    aktív tag

    válasz JulianSinulf #1157 üzenetére

    Na nyomtatódik a kakiló. Lejebb vettem a sebességet, maradtam 230 fokon, illetve inner/outer/infill sorrend rács kitöltéssel. A nehezén (remélem) már túl vagyok.

    Most ott maradtam vele, amíg a nagy felületű kitöltést csinálta. Na eszembe juttata, hogy a Prusán se szerettem a rácsot. Mivel nagy a felület mikorra visszaér kimerevedik a réteg és szép hangja van ahogy átmegye rajta. Bár lehet, hogy más van a háttérben. Az ágy hátsó harmadát elfogalja a tárgy szinte egész szélességében és inkább bal oldalon volt erősebb a rács keresztezés hangja, illetve ami érdekes, hogy itt a hátsó bal oldalt mintha a fej lejebb is nyomná (ugye hátul az ágynak csak egy tengelye van). Legalábbis mintha amikor a fej ott nyomtatta a kitöltést a hátsó bal oldala az ágynak mozgott volna lefele, a többi része az ágynak nem. Most már a 469 rétegnél tart, már nincs ilyen észrevételem. Szerintetek mi lehet a gond? Én két dologra gondolok: 1. az ágy görbe, bár ezt tartom kevésbé valószínűnek, hiszen azt kompenzálná a nyomtató, illetve attól miért nyomná le a tárgyon keresztül az asztalt. A másik ötletem, hogy a rács keresztezésében a megdermedt filára keresztezéskor a nyomtatás síkjából kiemelkedik a keresztcsík és ezért nyomja lejebb a nyomtatófej az egész ágyat a következő rétegnél. Bár ennek meg az mond ellent, hogy csak bal oldalt van, igaz az aux hűtő bal oldalon található. Lehet, hogy nagy tárgyaknál nem kellene az aux hűtő (most 70%-on megy). Még 9 óra van hátra a nyomtatásból, kíváncsi vagyok, hogy néz ki majd a kakicsúzda eleje, ami most a bal oldalon van.
    Ja, leveleztem a filanora gyártójával. Tegnap este írtam nekik, ma 6:27-kor (!) már válaszolt is. A nyomtatót nem ismerik, de nem javasolja nagyon növelni a hőmérsékletet, sebesség csökkentést javasolt Ő is. Ezután elküldtem a komplett Bambu studi octa Speed fület, hogy milyen maximális beállításokat javasol, kíváncsian várom a válaszukat.

Új hozzászólás Aktív témák