Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Santi22 #87021 üzenetére

    Akár még modernebbeket is elhajthat a tápegységed 6PIN->8PIN adapterrel.

    Én max. az alábbiakban gondolkodnék. Viszont a gaming 150 Watt felettieket undervoltolnám.

    DE!
    A tápegységed belsejét, elhasználtságát nem ismerem és nem csak 240VA OCP-tól meg a 6PIN PCIe power (Molex mini-fit Jr. + 18AWG vezeték ~ 168W névleges) csatitól függ, hanem pl. hogy a te tápegységedben belül milyen kialakítású.
    Ezért ha újabb generációból és a 1060-nál magasabb teljesítményű VGA-t választasz, csak 99%-os biztonsággal jelenthető ki, hogy stabilan fog-e tudni majd üzemelni a rendszer.
    A jó hír, hogy normális esetben max. lekapcsol a tápegység, vagy elfogy a puffer kondi és kvázi lefagy a rendszer. Ebben az esetben új táp a megoldás. De ha minden jól megy a régi tápod is használhatod majd stabilan, sokáig.

    Én hasonló tapasztalatom:
    Lenovo S30 brand PC saját, gyári 80+ Gold tápján is csak 1db 6PIN PCIe power csatija volt, viszont annak volt egy külön ága, ami a fentebb említett 168W teljesítményhez volt igazítva. Kb. 3/4 évet használtam rajta egy MSI RX 480 Gaming X-t minimális undervolttal, nem teljesen gyári értékeken, viszont hiba nélkül.
    MSI RX 480 Gaming X fogyasztása gyári értékeken: [link]

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák