Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #68487936

    törölt tag

    Sziasztok!

    Orion OGPS-02 készülékhez keresek külső TMC antennát. A különböző típusokra az üzletek nem tudtak egyértelmű választ adni, hogy működik e a szóban forgó készülékkel. Magától az Oriontól pedig még nem kaptam választ.

    Van e valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban vagy ötlet, hogy milyen vevővel érdemes próbálkozni?

    Köszi, üdv:

  • #68487936

    törölt tag

    Sziasztok!

    Navigációt szeretnék cserélni, de döntésképtelennek érzem magam a kínálat zavarában. Ami biztos, hogy önálló navit szeretnék, nem valamilyen telefonon futtatható megoldást, legyen az Igo vagy bármi más.

    Ami nagyon fontos, hogy TMC vevővel rendelkezzen (vagy utólag, kiegészítőként megvásárolható) melyet egész Eu-ban használni lehessen, mivel munkámból adódóan sokat járok az Unióban.

    Az eddigi GPS-men Igo futott mellyel maximálisan meg vagyok elégedve (szolgáltatások, kezelhetőség), de a problémám, hogy a legtöbb Igo8 vagy Primo-val árusított készülék kijelzője igen silány, még a Navonok is. Emiatt terelődött a figyelmem a Garmin és a Becker modelljeire, de nem igazán tudom, hogy melyiknek mi az előnye illetve a hátránya.

    Mit javasoltok, mely modellekben érdemes gondolkodni, ha a keret max 100ezer Ft.

    Előre is köszi, üdv:

  • #68487936

    törölt tag

    válasz Prime110 #5062 üzenetére

    Köszi a választ, segítséget.

    Alapvetően nem ragaszkodom az Igo-hoz. Eddig ez volt, tetszet a software, könnyen kezelhető, jól használható sztem.

    Elsősorban Bp és Skandinávia között közlekedek, de nem mindig a Rostock és Trelleborg közötti komppal kelek át, hanem sok esetben Dánián keresztül érkezem Svédországba. Emiatt fontos a TMC mivel a német autópályán, ha szerencsétlen az ember nagyon könnyen egy több km-en át kígyózó dugóban találja magát. Emellett talán a 3D tereptárgyak és domborzat ami számít. Ha már ennyit kiadok érte, akkor nézzen is jól ki a navigator :)

    A Becker amit javasoltál nagyon szimpatikus.

    Amit még nézegettem az a Garmin 3597LMT-je mivel ezt a modellt az EU egyes országaiban, hivatalos üzletekben 80-85ezer Ft-nak (árfolyamtól függQen) megfelelő összegért árulják, esetleg a Becker Revo-ja.

    Ha összehasonlítjuk ezt a három modellt, milyen sorrendet lehetne felállítani? Melyik a legjobb vétel az én szempontjaimat figyelembe véve?

  • #68487936

    törölt tag

    válasz Prime110 #5064 üzenetére

    Árakat tekintve a Becker Professional 180 Euro, a Garmin 3597LMT 240 Euro, míg a Revo 1 280 Euro.
    Nem szoktam a külföldi vásárlást preferálni, de ebben az esetben igen nagy az árkülönbség és a garanciaérvényesítéssel sem lenne probléma. A 135ezer Ft-ot én is sokallom a Garminért, de a 80-85 elgondolkodtató.

    Elolvasva az írásodat és áttekintve a leírásokat valóban nem olyan egyszerű ez a kérdés. A revo 1ben egyértelműen az zavar, hogy nincsen kártyabővítési lehetőség. Ez számomra azt az esetleges problémát veti fel, hogy a későbbiekben ha kinövi a készülék a 4Gb belső memóriát, mi történik? Az MP3, képnézegető, videó lejátszás és hasonló varázslatok számomra lényegtelenek, így ha csak emiatt szükséges, akkor ez nem negatívum.

    Én 1x felhasználó vagyok, de az Igo softwarek nagyon meggyőztek (végülis ha jól tudom világvezető navigációs software vállalat), annak ellenére, hogy nem ez fogja meghatározni a végső döntést. Talán abszurd de nekem számít, hogy a térkép 3D-s legyen tereptárgyakkal épületekkel. Ha nem ekkora összegben gondolkodnék, nem tulajdonítanék ekkora jelentőséget ennek, de így igen.

    Még egy utolsó kérdés, hogy a két Becker lényegében miben különbözik egymástól? A Live funkciók vagy van más is (vastagságot leszámítva)?

    Terméktámogatási szinten van e valamelyik gyártónak előnye a másikkal szemben illetve software oldaláról miként viszonyul a Garmin a Beckerhez illetve fordítva?

  • #68487936

    törölt tag

    válasz zetecR #5065 üzenetére

    Én e tekintetben maradi vagyok, egy E72-t használok a mai napig. Ezek a tapifonok annyira nem jöttek be és szerencsére van kit simogatni helyettük 

    Annak ellenére, hogy tudom, hogy feketén -fehéren 1x-ben megoldható de pl a TMC-t csak roaminggal tudnám használni, ami a fő szempont a mostani készülékcserénél. Gondolkodtam abban is, hogy vásárolok egy telefont amit úgymond csak erre használnék, de akkor már sztem egy profi navi jobb vétel, mivel árban már nem lenne akkora különbség.

  • #68487936

    törölt tag

    válasz Doky586 #5068 üzenetére

    De miként tudnám ezt használni országhatárainkon kivül, hogy ne kapjak egy vastagabb sárga csekket a szolgáltatotól? Nekem az a problémám, hogy elsQsorban külföldön használnám a készüléket. Emiatt gondolkodom inkább navigációban.

    Ugyanez a gondom ha külföldi elöfizetéssel vizsgálom a kérdést. Amint átlépem valamelyik határt máris ketyeg a roaming.

  • #68487936

    törölt tag

    Sziasztok!

    Wayteq x985 típusú készülékemet szeretném valamilyen formában TMC vételére alkalmassá tenni. A NavGear féle TMC vevő működik e a készülékkel vagy csak BT-Dun?

    Utóbbi esetében miként tudom párosítani egy Nokia vagy Androidos telefonnal (miután párosítottam a Bluetooth-om keresztül valamely telefonnal, a BT-Dun keresés eredménytelen)?

    Köszönöm, üdv:

Új hozzászólás Aktív témák