Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton

    nagyúr

    Sziasztok,
    ma egy hosszabb út során elgondolkodtam mennyi lehetőség lenne még az autós navigációban.
    Eszembe jutott pár ötlet, ami jól jönne, de lehet hogy valamelyik már meg is valósult, csak nem tudok róla.
    Ha igen, írjátok.

    Például:
    - cél megadása hangmondással (városnév, utca, házszám) utálok pötyögni egy 4-5" kijelzőn
    - ha csak a városnevet mondom be, de már jártam ott és egy adott helyen le is raktam POI-t, elneveztem, akkor kérdezzen vissza, hogy ismét ez a poi-e? Pl. ha Bajára mindig egy adott autószerelőhöz/moziba/stb járok és ezeket elmentettem névvel, akkor elég legyen annyit mondani: "Baja, mozi"
    - a háttérben szóló zenét halkítsa le egy beállítható értékre, amikor beszélni akar, a végén vissza.
    - a globális hangerő az aktuális sebességtől függően halkuljon/hangosodjon (egy régi wayteq-em tudott ilyet, a gázpedállal állítottam a hangerőt..)
    - ha nincs mondanivalója a következő (állítható) X percben, mert mondjuk 20km egyenes szakasz jön, a síri csend helyett mondhatna valamit arról, amerre járunk (pl. híres épület, vár, közeli városról alap tudnivalók, stb) tudom, ez nagy adatbázis lenne, de hátha már van ilyen, vagy irányulnak erre fejlesztések
    - ha online vagyok, ránézhetne ekkor az emailjeimre, ha jött új, olvassa fel kitől, mi a tárgy és az első 1-2 sor
    - esetleg mondhatna vicceket is (ne nevess, utálom a rádiós beszédeket, ilyenkor mindig elkapcsolok)

    Biztos némelyik furcsa igény, nekem mégis jól jönne, és ha a kezemben van már egy drága, több gigabyte-os, gigahertz-es okostelefon, akkor használjuk már ki a lehetőségeket, nemde? :B

    Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Új hozzászólás Aktív témák