Új hozzászólás Aktív témák

  • joker1220

    őstag

    Sziasztok!

    Adott az alábbi konfig:

    Scythe Mugen 5 CPU cooler
    Intel Core i7-7700
    KINGSTON - HYPERX 16GB DDR4-2800 MHZ CL14 DIMM HX428C14SB2K2/16
    CHIEFTEC 550W CTG-550C 12cm Cable man. box
    Adata SSD drive SX8000, 128GB, PCIE Gen3*4,
    WD 2Tb 64Mb SATA3 WD Blue WD20EZRZ
    LG ODD DVD
    MICROSOFT Windows 10 64bit Magyar
    ASRock H270 Pro4, INTEL H270 Series,LGA1151, DDR4, 3xM.2 (2 for SSD,1 WiFi)

    Összerakást követően 2 hétig működött, majd megadta magát az alaplap, 1 hónap garanciális ügyintézés után sikerült megkapni az ugyanolyan csere lapot. :C

    Ráadásul mivel egybe vitték vissza a gépet (nem az enyém) így a szervizben való szétszereléskor sikerült a hibás lapon rajta felejteniük a procihűtő hátlapját és a hozzá tartozó rögzítő csavarokat is. Így a hűtő használhatatlan lett. ( Mikor jeleztük a problémát, a boltban széttárták a karjukat hogy náluk nincs. Persze mert elküldték a hibás lappal együtt. :Y

    Ez azóta megoldódott, a gyártóval leleveleztem hogy 3000 huf ért küldenek pót alkatrészként, ez azóta meg is érkezett :)

    Tegnap összeszerelve a gépet a csere alaplappal bekapcsoláskor rögtön ugyanazt a jelenséget produkálta mint az első alaplap, kapásból kékhalál. :C

    Végig lett tesztelve az összes többi alkatrész általam és a szerviz által is, hibátlanul működnek. Létezik ekkora bénázás hogy egy hibás lapot gariba kicserélnek egy másik hibásra!? :W

    Mivel munkára kell a gép, több mint 2 hónappal a vásárlás után még mindig használhatatlan így az alábbi megoldásra jutottam mivel nem tudunk újabb 1 hónapot várni hogy aztán kapjunk egy 3. hibás lapot.

    - Megbeszéljük az üzletben hogy cseréljék ki egy másik gyártó lapjára hasonló árban, már ha ez gyorsabban megy.

    - Veszünk egy másik alaplapot újabb 30valamennyiezerért, összerakom azzal, a hibás lapot pedig megint leadjuk gariba és ha sikerül nekik egy nem hibásat visszaadni akkor az meg eladó sorba kerül.

    Mostanában jópár asrock lappal szerelt géppel foglalkoztam és nem volt gond egyikkel sem, lehet hogy ez a 270 es chipset nem annyira kiforrott cucc, ennek ellenére ezt a lapot a jó ár/érték/felszereltség ellenére nem ajánlom senkinek. :W

    U.I.: Bios frissités megjelent hozzá múlt hónap 20.-án de ez sem segitett rajta. Látszólag minden szuper, minden eszközt felismer, de még a windows betöltése előtt olyan kékhalál üzenet van hogy ''IQRL not Less or Equal'', meg sok féle más is. Próbáltam bebootolni win10 es lemezről, nem jut el odáig mert felpörög a cd lejátszó, elindul a karika de akkor is kékhalál. Ilyenbe 15 év alatt még nem futottam bele pedig láttam már pár furcsaságot :S

    Persze meg lehetne próbálni hogy Linux al vagy régebbi windowsal bootol e, de win10 el szeretnék használni, az lett mellé megvásárolva. :F

    Vélemény?

    ,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

Új hozzászólás Aktív témák