Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zichie

    senior tag

    Az Avermedia-nak létezik dvb-c tunere? A neten nem nagyon láttam, viszont meglepődnék, hogyha nem.

    Onnan jutott eszembe, mert a 90'-es évek végén egy TVPhone98 nevű kártyát használtam az Avermedia-tól, ami analóg. Most találtam meg és feltámadt bennem egy kis nosztalgia. :) 2001-ig figyelt a gépben, és a tuner részét nem is igazán használtam, mert egy analóg műholdvevő volt a videó bemenetére kötve, a pc meg izzadt a hVCPlus nevű kis progival, ami összerakta real time a videocryptes analóg sky csatik képét. 2001 végén váltottam digitálisra, azóta nem is használok analóg tunert. Persze akkor még csak műholdról volt értelme a digitális adásoknak. Gondoltam, hogy 1-2 éven belül a kábeltévé is digitalizálódik, megjelennek az első dvb-c tunerek, aztán 2005-2006 körül beindul a tömeggyártás, 2009-2010 körülre már kihal teljesen az analóg, úgy mint a kazettás magnó.
    Nem így lett, 2011-et írunk és alig lehet dvb-c tunert kapni. Ezt egyszerűen nem értem, pedig az összes kábelszolgáltatónak már van digitális szolgáltatása és a legtöbb ember kábelt néz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák