Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attilav2

    őstag

    válasz Avermedia_hu #1003 üzenetére

    Visszaadták a pénzt, az ipon szerint is hibás volt a tuner. Ha nem driverhiba volt én még azt is el bírom képzelni hogy az első telepítéskor valahogyan félre inicializálódott a kártya. A driverpakk ugyanis egy önkicsomagoló archívum, a kicsomagolás folyamatáról folyamatsáv azonban nem jelenik meg. Rákattintottam, nem indult azonnal, vártam egy kicsit de még akkor sem, ígyhát elindítottam többször is. Ekkor elindult, a telepítés végén jelezte hogy lehetséges nem rakott fel mindent, gobdoltam újrarakom, de a telepítő jelezte hogy már fel van rakva. Ezután indítottam az avertv-t ami ugye dvb-c nem talált csatornákat. Lehet hogy a hibás telepítés miatt rosszul inicializálódott a dvbc rész? Uninstalláltam majd újra felraktam a drivert, úgy hogy megvártam míg a háttérben kicsomagolódik és indítja a telepítőt. A helyzet nem változott. Újra uninstalláltam majd winrarral bontottam ki a driverpakkot, külön telepítettem a drivert és külön az avertv-t. Így sem működött a dvb-c. Kínomban újratelepítettem a windowst, tiszta telepítéssel, driver szavályszerűen felrakva, dvbc nem jó. Végigpróbáltam az összes pcie slotot, semmi eredmény. Szerintem lehetséges hogy az első telepítéskor, mivel nem vártam meg hogy kicsomagolódjon az archívum, ezért hibásan telepítette valamelyik komponenst és ettől félre inicializálódott a kártya. Ami hardveresen eltárolódott a kártyán, ezért a későbbi újratelepítések sem segítettek. A linuxtv wikiben írják hogy egy regiszter átkapcsolásával lehet dvbc vagy dvbt vételre állítani a kártyát, ám konrét parancsot nem adtak meg rá, nyilván ez még a fejlesztők birodalma. Linux alatt a dvbt része működik a chipnek a dvbc még nem. Van feltelepítve linux a gépemre de ott már nem akartam kísérletezni a kártyával, windows alatt eleget szenvedtem vele. Lehet hogy linux alatt regiszterek kapcsolgatásával helyesen lehetett volna inicializálni a dvbc-t és aztán működött volna normális jelszinttel. De hát nem vagyok fejlesztő meg hw guru sem. Linux drivert, akár nyíltat is, kiadhatnátok a kártyához, meg dokumentációt hogy melyik regiszterek kapcsolgatásával inicializálhatóak a bemenetek és a chip dvbc vagy dvbt vételre. A windowsos telepítő archívumnak meg kell egy folyamatsáv ami jelzi hol tart a kicsomagolás és egy "várjon türelemmel a telepítő indításáig" üzenet.

    [ Szerkesztve ]

    -||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Új hozzászólás Aktív témák