Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wackond

    tag

    válasz codilandi #9628 üzenetére

    Köszönöm, de inkább hagyd rá...
    hadd vegye meg 70-ért bótben az újat, ami feleannyit nem tud, mint a 9855. Ne bántson ez Téged, nem bánt engem sem.

    Egy másik fórumon autókról beszélgettünk, ott "meghallgattam", hogy nem jó használt autót tartani / venni. Én örültem ennek, mert van egy csomó ember, aki megveszi az új autót, náluk csökken az értéke jó sokat, mire én megveszem tőlük "szaréhugyé", és használom még évekig. És vagyunk ezzel így még páran. És mi, hülye használtautósok, mi nem spórolunk a kajával, kedvünkre kocsikázunk az országban fel-s-alá, nem nyomorgunk, mert nem kell rettegnünk a banktól, a THM-től, a CHF-től, stb...; aknára állunk otthon vagy egy havernál, egy sör mellett lecseréljük az olajat 5-6eFt-ból, nem hagyunk 50-100eFt-okat a márkaszervizekben, ahova kötelező elmenni, mert ugrik a gari...
    "Ők" azt mondják, hogy amennyit buknak az új autón, én annyit költök a használt vas javítására. Nos, jelezném, hogy 100ekm alatt amit soron kívül cseréltem (tehát nem olaj, kuplung, fék, légszűrő...), az volt 1 hengerfejtömítés, meg egy vízcső. Ja, meg hűtőt, csak úgy, unaloműzésből, 10eFt-ért... a kocsi idén tölti a 16. életévét, és köszöni, jól van. 400-ért vettem 5 éve...
    Szal én úgy vagyok vele, hogy a tököm se pazarolja a pénzét új cuccokra, amíg van egy csomó ember, aki helyettem bukik egy csomó pénzt azért, hogy ő nyissa ki először / ő vezesse először / ő pukizzon bele először.
    Meg a másik felvetés, ez volt a kedvencem!
    "ha mi nem vennénk új autót, akkor ti honnan vennétek használt autót?"
    ha most megállnának az autógyárak, akkor sem lenne hiánycikk a személygépkocsi az elkövetkezendő 5 évben, de sztem akár 10-15 évet is kibírnánk a jelenlegi készletből. Legfeljebb a meglevő géppark kihasználtságát kéne növelni, ami nem lenne egy hátrányos dolog.

    Na ennyi elég az új vs. használt témáról. Ha valakinek van hozzáfűznivalója (pro és kontra), azt privátban szívesen fogadom, mert ugye ez itt nem az a topic.

  • Joe bácsi

    őstag

    válasz codilandi #9628 üzenetére

    Már a kinézettel is bajom van.

    Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

Új hozzászólás Aktív témák