Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Akos1994

    aktív tag

    válasz Repiv #59042 üzenetére

    Gyakorlatilag minden ajtó ilyen, direkt van kifolyó, mert hiába van az ablaknál egy vízcsepp "lehúzó" gumicsík, valamennyi nedvesség ígyis-úgyis bejut. Igazából az ajtók 90%-a ilyen, max szokott még egy merevítő bent lenni, de alapvetően ugyanilyen "két lemez között üres tér" az alapfelállás.
    Ha szigeteled a hátulját bármivel akkor kb rakhatnád akárhová, nem lesz neki elegendő tér amiben tudna zenélni, kvázi felesleges az egész. Az autóhifi célra gyártott hangszórók azért olyan membránból készülnek ami ellenáll a magas páratartalomnak/nedvességnek. Ha csak nem ömlik be a víz, akkor nem lehet szerintem baj belőle.
    Btw, két évig volt egy 19 éves Peugeot 106-osom volt, málló gumitömítésekkel,szar ajtókkal.. Be is ázott mindenhol. Véletlenül benne hagytam egy sniccert a kesztyűtartóban, meg némi apró lötyögött a a váltó előtti kis tartóban.. Félév alatt a 100 forintos teljes felülete is teljesen eloxidálódott, illetve a sniccer pengéje is totál rozsdás lett.. :D Az ajtó belső üregében is véletlenül maradt egy csavar az is porrá rohadt. Nyáron nagyobb viharoknál a kesztyűtartót kiszedtem (amúgyis mindig kiesett magától :DDD ) és vezetés közben jobb kezemmel tartottam, amíg a tetőantenna tövéből és egyéb különböző felderíthetetlen helyekről csöpögött lefelé a víz középen. Nah ilyen környezetben a komponens szettemnek másfél év alatt kutyabaja sem lett.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák