Új hozzászólás Aktív témák

  • shiki

    csendes tag

    Segítsetek mesterek!
    Szeretném autómban lecserélni a gyári fejegységet és hangszórókat.
    A mostani felállással 50 felett nem hallani vele semmit, és a rádió sem működik rajta.

    Szóval, körbenéztem.
    20e körül találtam főként fejegységet. 30e-35e körül voltak Bluetooth-al szereltek, de a céges új Ford autóban is néha romlik a zene illetve hang minősége a Bluetooth miatt. Pedig közel van a telefon, ülésen... és mégis. CD nem kell, főként AUX lesz, de ezek tudnak már MTP-s telefon lejátszást/vezérlést, meglássuk. Annak örülnék, ha mondjuk kormányról (valami ebay-es kütyüvel) tudnám vezérelni a fejegységen át, a telefont. Elméletben lehet, de nem tudom, hogy ha telefont USB-n rádugom, és AUX-ra is rádugom, működik e.

    Fejegységek:
    Pioneer MVH-190UI
    Pioneer MVH-190UB
    Sony DSX-A202

    Innen az MVH-190UI eddig az esélyes.
    Két kérdés:
    - Mi a különbség a 190UI és 190UB között? Feltúrtam mindent de nem találtam választ.
    - Sony-ban van "Mega Bass" kütyü. Elmúltam már 17, de néha hallgatok elektronius számokat. Fontos az ilyesmi? Sony-t szidják, mert könnyű belépni a menübe, meg nincs némítás gomb. (Igaz, fordon sincs, max kitépem aux kábelt ha annyira gyorsan akarok némítani, bár ilyen helyzet nem igazán jut eszembe.) Sony még tud extra 55W-ot, de nem tudom, mennyire számít az a +5W teljesítmény.

    Hangszórók

    Milyen márkát, típust, fajtát kéne vennem hangszóróból?
    A fejegységnél is majd szétrobbant a fejem, de itt még több típus és márka van.
    4 Hangszóró van, 2 elől, 2 hátul. Rácsokkal takarva mindkettő.
    Árösszehasonlítós oldalakon próbálkoztam de úgy 200ft-tól minden kapható.

    Az is teljesen jó nekem, hogy egyelőre 2db jó elsőt veszek, aztán később cserélem a hátsókat.

    Az autó egy WagonR shitbox, itt találtam pár infót:
    http://www.wagonrfanclub.hu/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?14340
    Fontosabb infó a linkről:
    - 10cm átmérő
    - elől 40-45mm mélység
    - hangszóró felső rácsa ne ágaskodjon, mert eléri a gyári borító rácsot ami felette van

    Előre is köszönöm a válaszokat, írok amint tudok.

Új hozzászólás Aktív témák