Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz rgqjx #4571 üzenetére

    Nisida: Köszi a tapasztalatokat!
    rgqjx: Szintén köszönöm!

    Egyben foglalnám össze, mivel nagyjából hasonló javaslatokat kaptam:

    A linkelt képen ezért eléggé aprócska minden. Ugyan még szemüvges nem vagyok, de ez csak arra terelne.
    A 4K-t akkor látom élhetőnek, ha minden szöveges és ikonos megoldást fel lehet skálázni. Így marad a megszokott gomb és szüveg méret, és kapok nagyobb tartalmat a modell térben.

    Mivel én még R14-en kezdtem az ipart, és már nem voltam akkor sem iskolás, így ma is nagyon szeretem a gomos eszköztásak használatát, persze sokminden megy inkább parancssorből, sokszor gyorsabb. (Ha lenne egy komolyebb billentyűm, akkor 8-16 makrót belőnék a sokszor használt funkciókra).

    A civil (és alap autocad) beállítási felületen is van egy kapcsoló: nagy gombok használata. Azt hiszem ezt már 4k-nál nekem kötelező lenne használni, 2560-nál meg ajánlott.

    A hely: sajnos helynek szűkében vagyok, 3 monitoros megoldás nem fér el sajnos, kettő sem. Hogy miért?
    Mert van egy amolyan dolgozó szoba fejedelmien nagy panelünkben, amit sikerült az építészeknek 1,90 szélesre tervezni és ebben van még bútor és egy normál ágy is. Szóval az íróasztal az ablaknál, ami faltól falig ér és használjuk is. Ha én ezt bepakolom monitorra, akkor nem tudjuk használni. Az egyetlen kompromisszumos megoldás: a monitor jelenleg is bal szélen van, 30fokban befordítva, ezt tudom növelni uw szélességben, vagyis 3440*1440 pixelben. Itt jön képbe, hogy mit kapok: alapból 2560*1440-et vennék valószínű, de itt van 880 pixel többlet...

    Hogyan dolgozom:
    A panelek közül csak a tulajdonságot használom lebegőben, vagyis ha nem kell összezár. Saját tapasztalat, ha ezt nyitva hagyom fixen, egy nagyobb melónál már egy sima kiválasztásnál is érezhetően lassabb a rendszer, akad, gondolkodik engem meg kinyír idegileg!!
    Ami mindig megy az a civil eszköztár. Ez alap. Fóliázni utálok, csak annyit foglalkozom vele amennyire a megrednelőim elvárják, egyébként leszarom, a civilben megvan szerencsére egy alapból jól strukturált fólia kiosztás, de ezt nektek nem kell bemutatni, ezen kívül csak annyit lépek amennyit kell ezen a téren...
    Egyszóval, nem kívánok plusz egy monitort használni csak arra, hogy panekkel tömjem meg.
    Viszont: mivel alapból nyomvonalas létesítményeket és leginkább utakat tervezek, így elvérés, hogy egy NAGY ablakot úgy tudjak felosztani, hogy legyen egy helyszínrajzom, egy hossz-szelvényem és kereszt vagy mintakereszt ablakom. Nekem nyomterv modellezésnél ezek a legfontosabbak. Nem szeretnék semmilyen keretet látni a kis abalkok között és most az lenne a cél, hogy ami 27" full hd-n kis ablak, az eztán nagy legyen, amennyire a hely szűke engedi.

    Elénézést, hogy ez az üzenet nem ment az elózó hszembe, ott jobb lett volna, mert megkíméllek benneteket a kimerítően hosszú pötyögéstől, amit újfent köszönök, hogy megosztottátok velem!!! :R :R

    Szóval amit a fentiekből leszűrten kipróbálnék: sík, 34" 3440*1440 uw 21:9 monitor... :Y bejöhet? :F

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

Új hozzászólás Aktív témák