Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #58092032

    törölt tag

    válasz Mathiask #3036 üzenetére

    De, torzított. Nem, nem hajtottam túl az erősítőt - pont az a bajom, hogy halkan sem nagyon lehetett hallgatni, nem nagyon voltak fokozatok, finom átmenetek. Azért torzít, mert az én esetemben 105 mV bemeneti érzékenység találkozott a CD kimenő 2,4 voltjával. Olyan, mintha egy túlhallásos ember fülébe jó közelről belekiabálnál. Mivel én nagyon nem vagyok szakember, te viszont elolvasod, amiket linkelek (ezt köszönöm, jól esik), még a Harbeth fórumot ajánlanám. Nem kell az egész, mert nagyon hosszú, de az első két oldal tanulságos, főleg Alan Shaw magyarázatai, aki aztán tesztet is csinál videóval, méréssel: Harbeth fórum, a teszt a második oldalon van. Én ezt végigbogarászva logikusnak találtam az egészet.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Mathiask #3036 üzenetére

    A dolog kiindulópontja az, hogy ha a küldő és a fogadó készülék interfészeinek elektromos illesztése aránytalan a fogadó készülék hátrányára, akkor az már eleve egy relatív/abszolút túlvezérlés, már eleve egy túlhajtás a fogadó készülék hangerőszabályzásától függetlenül, tehát túlvezérlési torzítás jelenik meg. Ergo, egyrészt kisebb hangerőnél fog zavaróan-hallhatóan betorzulni a hang ahhoz képest, mintha arányos lenne az illesztés, illetve ha nagyon nagy az aránytalanság, akkor bármilyen hangerőn jelentős torzulás lesz a fogadó készülék interfészének relatív/abszolút túlvezéreltsége miatt. Ennek az aránytalanságnak a csökkentése-megszüntetése végetti hardveres-szoftveres próbálkozásokról beszélnek (attenuátor, lejátszószoftver kivezérlésszabályzója...). Hogy ne túl erős jel jusson a fogadó készülék interfészére, mert az már eleve jelentős torzulásnövekedés a hangjelben a fogadó készülék hangerejétől függetlenül.
    Ha a küldő készülék hátrányára aránytalan az interfészek elektromos illesztése, akkor az már eleve egy jelzajarány-csökkenést, dinamikacsökkenést, dinamizmuscsökenést... jelent a relatív alulvezérlés miatt, mivel nem használtatik ki a küldő készülék teljesítmény versus torzítási viszonya optimálisan.
    Arra válaszoltam, amit kérdezel?

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés