Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz leeate #29 üzenetére

    Azt tudom, hogy építettek egy új várost a károsultaknak ill. dolgozóknak (nevét tudja valaki?)
    Tessék.

    az egészségkárosodások mértékében mennyi lehet igaz és mennyi csak bebeszélt? Mert egyik helyről olyanokat hallok, hogy csak az erőmű közelében volt végzetes meg ahová a szél fújta az atomfelhőt, meg hogy jópáran még vissza is költöztek, ráadásul azóta is saját maguknak termelnek.
    Attól függ. A robbanásnál különféle radioaktív anyagok szabadultak a légkörbe, egy részük hamar lebomlott, egy részük még bőven érezhető. A radioaktív sugárzás nagyon nagy dózisban valóban halálos, kisebb dózisban viszont nem egyértelműen. Megnőtt a rákos betegségek száma, sok a születési rendellenesség, pontos számokat szerintem senki sem tudna mondani, hogy hányan haltak meg a szerencsétlenség hatásai miatt.

  • róbert gida

    tag

    válasz leeate #29 üzenetére

    Hát sok minden nem !Nem hallottam róla ,hogy bárki is visszaköltözött volna? :Y Volt egy jó dokumentumfilm a tv-ben amelyben arról is beszéltek,hogy máig is kihalt ,és sajátos ökoszisztéma lett csernobil körül amit nehezít az állatok vándorlása miatti szennyeződések hordozása.30 km-es zóna amelyről hallottam.Tudomásom szerint a "NAGY TESTVÉR" sokáig hallgatott a dologról és egy skandináv erőmű dolgozóján szólalt meg a dozimetriai érzékelő kapu amikor fény derült a dologról. Sajnos akkora már a sugárszennyezett felhő tett egy kis "európai kiruccanást".A cézium és barátai sajnos a pajzsmirigyrák melegágya.Tény hogy szinte mindenki meghalt és még vannak most is génmutációk.Az alfa sugárzót ha lenyelsz meghalsz a béta is lehet nagyobb dózisban halálos a gammasugárzás az a tüdőtraktust pusztítja és ugye van még a neutronsugárzás is .Minden az idő és az elnyelt dózistól függ. Az oroszok pedig szerettek mindig is "ködösíteni" :K Így a számadatokban senki se lehet biztos.

    [ Szerkesztve ]

    Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

Új hozzászólás Aktív témák