Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mdk01

    addikt

    válasz Irmscher 353 #47478 üzenetére

    Futólag olvastam bele- bele a furnéros linkedbe, de azt felejtsd el, nagyon nem jó már az is amit olvastam és láttam, majd este végig olvasom azért.
    Ha hétvégén bíbelődni akarsz vele akkor addig is kezd el leszedni a fóliát, mert egy bizonytalan felületre nem az igazi rátenni a furnért és rádolgozni napokat, hogy aztán meg idővel elváljon és lehessen elölről kezdeni.

  • Soká

    senior tag

    válasz Irmscher 353 #47478 üzenetére

    Kérdés, hogy teljesen outsider vagy-e, illetve, hogy vannak-e megfelelő eszközeid a munkálathoz?

    A fóliát én is leszedném a helyedben, egyszerűen azért, mert a sima faipari ragasztó ahhoz nem ragadna, ha pedig valami olyan ragasztót használnál, ami a fóliát is megfogja, azzal valószínűleg nehéz és körülményes lenne dolgozni.

    Bennem felmerül kérdésként, hogy nem felelne meg neked valamilyen öntapadós fólia?
    Illetve a legegyszerűbb megoldás az lenne, ha a sarkokat kijavítanád valamilyen glettel és utána lefestenéd vagy lefestetnéd megfelelő műhelyben, megfelelő festékkel. Sok hangdoboz fényes fekete "zongoralakk" felületű.

    Ha nem nagy a doboz, szóba jöhet még furnér helyett a svartninak nevezett vastagabb falemez, vagy egyszerűen egy rétegelt lemez, akár még úgy is, hogy 45fokban illeszted az oldalakat.
    Persze, ez mind szerszám és jártasságfüggő. No, meg hogy mennyi időt és pénzt szánsz rá...

  • mdk01

    addikt

    válasz Irmscher 353 #47478 üzenetére

    Végig olvastam a linket és el kell felejteni mindent amit ott írtak.

    A te esetedben mindenképpen a ragasztó spray-s megoldást ajánlanám.
    A hagyományos faragasztó(PVAC) használatában sok a hibalehetőség ha gyakorlatlan ember csinálja és jóval bonyolultabb.

    Találtam egy ilyen videót a spary-s megoldásra.

    A furnérlapokat mindenképpen előre ragaszd össze.
    Az összeragasztás előtt a furnér éleit is egyenesre kellene munkálni például egy gyalugéppel, körfűrésszel,sniccerrel. Ez nem csak azért szükséges, hogy az élek egyenesek legyenek, hanem azért is, hogy derékszögűek. Ugyanaz a furnér fugolásnál a lényeg, mint mikor deszkákat ragasztunk egymás mellé, vagyis táblásítunk.
    A furnér lapok egymáshoz ragasztásához van speciális ragasztószalag, de ha veszel egy normális(pl.TESA) maszkolószalagot akkor azzal helyettesíthető.
    Ha jól emlékszem írtad, hogy dió furnérod van.
    A dió furnér hajlamos behullámosodni, de ha bespricceled a lapokat vékonyan vízzel és berakod két bútorlap közé, majd lesúlyozod(jobb lenne a szorító) akkor ki lehet simítani és könnyebb lesz vele dolgozni.

    A fóliát pedig akkor is leszedném a helyedben ha ragasztó spray-t használsz, mert egy bizonytalan réteg ami bármikor elválhat a forgácslaptól. Eltávolítására használhatsz, hőlég fúvót, hajszárítót, vasalót.
    A forgácslapot is feltétlen munkáld síkra mintha festés alá készítenéd elő a felületet, mert a furnér alatt is meglátszódhatnak az egyenetlenségek.

    Ha végül a ragasztó spray-nél maradsz akkor leragasztás utána 1 napot hagyjad száradni, mert erősebb lesz a ragasztás miután teljesen elszáll az ragasztóból az oldószer.

Új hozzászólás Aktív témák