Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • serfozotibi

    csendes tag

    válasz python1 #37700 üzenetére

    Szia! Itt pár kollega nemrég vett Bosch Gts 10 XC-t, nekem kb 2 éve van meg, semmi bajom vele. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy nem lapszabászgép, nem kell tőle csodát várni. Ha valaki azt szeretne, tegyen hozzá egy-két százezret, és lehet venni, ott vannak a bernardok pl.... De én azért vettem ezt, mert nekem helyszínen is kell néha, és urambocsánat, nem targoncával járok dolgozni, szóval egy nagyobb gépet nem bírok elvinni. Egy ilyen összvér megoldást választottam, műhelygép is, de hordozható ha muszáj. Mostanság kétszázpár ezerért adják, annyit főleg megér. Én a Dewaltokat nézegettem annak idején, és tetszik is a DW745, de gondolom mindenki látja hogy a Bosch többet tud. Bár egy kicsit nagyobb és nehezebb is... :))

  • Soká

    senior tag

    válasz python1 #37700 üzenetére

    "Még jó,hogy megkérdeztem ezt a Bernardo körfűrészt,le is tettem róla"

    Remélem, nem én beszéltelek le róla, mert nem ez volt a célom. Olyan árkategóriájú gépek ezek, hogy már szürkeöntvény gép, de azért nem kompromisszummentes.

    Azt látom, hogy eléggé bizonytalan vagy és befolyásolható, ami önmagában nem baj, csak úgy mondunk itt neked dolgokat, hogy közben nem egyértelmű, mire is kellenek neked ezek a szerszámok? Most, hogy kiderült, hogy Svédországban tevékenykedsz, feltételezem, hogy nem csupán a magad kedvére asztaloskodsz, hanem ez megélhetés is számodra. Azt neked kell eldönteni, hogy például a körfűrésszel kizárólag a műhelyben akarsz dolgozni vagy szempont a helyszíni munka is? mert ha nem fontos a mozdíthatóság, akkor bizony jobban járnál egy szürkeöntvénnyel. Ha viszont mozogsz vele, akkor egyértelmű, hogy a kék Boschhal járnál jól. Vagy ha az sok, akkor az általam javasolt Scheppach HS 105 megérne egy szemrevételezést. Felétek még az is elképzelhető, hogy találsz valami tapogatható darabot. Én ma vettem a fáradságot, írtam a mall-nak és az alza.hu-nak, (ezen a két helyen forgalmazzák) és azzal indítottam, hogy össze tudnának-e kötni egy budapesti vásárlójukkal, mert tudom, hogy bemutatódarab nincs, de látatlanban nem vennék ilyen gépet. A mall.hu egy értelmetlen droid választ adott, az alza.hu (ezek csehek) viszont tök normális volt és elmondta, hogy magyarországra még nem adtak el ilyen gépet. A mall.hu oldalán van egy darab magyar értékelés (Kistokajból) az pozitív. Angol nyelven pedig szintén jó felhasználói véleményt találtam.

    Ja, és te azért találhatsz használtan is ipari minőségű gépet is.

  • P-LoW

    újonc

    válasz python1 #37700 üzenetére

    Sziasztok,

    Alkalmankénti olvasója vagyok a fórumnak, és ma reggel ismét idetévedve megakadt a szemem a mindig vissza-visszatérő témán: a "milyen körfűrészt vegyek"-en.
    python1, ha még aktuális, akkor örömmel megnehezítem a választásod :) Kb másfél éve, vagy egy évnyi lamentálás (és persze pénzgyűjtés) után elhatároztam magam, és megvettem életem első asztali körfűrészét. Végigmentem én is az összes lehetőségen, MLT 100, Zöldbosch, KékBosch, Metabo TS250, nagyobb Bernardo Holzmann gépek, de ilyen vagy olyan okok miatt végül egyik sem nyerte el a tetszésemet. A Bernardo-Holzmann vonalról nem hallottam túl jót (bár valószínűleg hobbi célra megfelelő lehet, ha nem túl nagy elvárásokkal állsz neki, de ahhoz meg drága). Az MLT 100 és társai, amennyiben nem hordozható gépre van szükséged, (amatőr vélemény szerint) ár/érték arányban pedig mér rosszabb.
    Ahol végül én kilyukadtam az ez: http://www.axminster.co.uk/axminster-hobby-series-ts-250m-2-table-saw-ax943888
    Angol cég hobbi kategóriájú, viszont már szürkeöntvény-asztalos gépe. Szállítással együtt halványan volt 200e fölött. Én úgy voltam vele, hogy nekem nem volt fontos a hordozhatóság, és ez nem sokkal volt drágább, mint az említett gépek, viszont szimpatikusabb volt a szürkeöntvény asztal, a szíjhajtásos motor, meg valahogy az egész termék. Én az alapgépet vettem, amit beépítettem egy taszigálható asztalba, hogy nagyobb felületem legyen. A benne levő lapot megfelelő minőségűnek tartom, hosszvágásra vettem hozzá egy Freud hosszvágó lapot, amivel jobban muzsikál ilyen vágásoknál. Legvastagabb a a két collos juhar, bükk, dió volt, amit nem eszeveszett sebességgel, de folyamatosan, szépen vágott.
    Vannak hátrányai (ha érdekel, írok róla neked pár sort privátban), de ha nem irreális elvárásokat támasztasz vele szemben, igazán szerethető gép, amiből a kezdeti alapos babrálás/kalibrálás után egész szép pontosságot lehet kicsikarni.
    Elnézést a hosszúért, de visszaemlékeztem azokra a kétségbeesett időkre, mikor én kerestem a majdani fűrészemet, és tudom, hogy nagy öröm volt, ha olyas valakire akadtam, aki első kézből tudott róla véleményt mondani. Remélem tudtam valamit segíteni, és sok sikert a választáshoz!

    Sziasztok!

Új hozzászólás Aktív témák