Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jeni

    félisten

    válasz jeni #28391 üzenetére

    Amúgy korábban én is beleszaladtam a hűha occsóó meg kell venni ennyiért azt az MM40-t. Igen ám a megvétel után kapiskáltam,hogy ez azért nem olyan öröm,hogy van egy gépem és utána aztán vehetem várost a vállamra ! Budapesti révén nem lenne gond de vidéken rosszabb a helyzet.

    Mert hiába a szép doboz,hiába a két-három tartozék hozzá,na de ha egyszer cserélni kell valamit?
    Mint ahogy thyeby bementél jó pár boltba és nem kaptál semmit hozzá.

    Na ezért adtam el a Dremel MM40-t. Ezt akartam elkerülni későbbiek folyamán. Nem a géppel van a baj, (szuper gép az,de szuperül nincs semmi hozzá),hiába ez Magyarország. Hanem a Dremel MM40-hez való alkatrész ellátás,a marketingje a csapnivaló. Nem sok boltos szereti látni a polcain a Dremelt,mert félő,hogy nem tudja eladni őket. Tehát még a vágóeszközöket sem szerzi be hozzá,hát minek,mondaná..ha van a dobozában. :B

    Viszont ha valaki nem 24 órában dolgozik vele,ha valakit nem érdekli,hogy 4 bolt közül csak az egyikben kapható szerszám hozzá,vagy épen a szomszédjában van az a piciny bolt és ott hozzájut ezekhez,akkor neki ez is tökéletesen megfelel számára.

    Tény a Fein drágább,tény,hogy régóta piacon van ezzel a termékkel,tény,hogy ő az aki elsőnek elindította ezt a projektet,tény,hogy jobb helyeken tutira kapni hozzá cuccokat.

    A Makita és a Bosch multigép is jó lehet,mert azok teljesen egyforma sablonnal dolgoznak,így nagyobb az esély,hogy kapj is valamit hozzá. Az OLX oldalról Bosch vágószerszámokat vettem zsír újakat potom áron. Igaz garancia nem volt hozzá.Minek? A boltira sem adnak utána,ha az első szeget elvágtad a fémvágóval.

    [ Szerkesztve ]

  • thyeby

    őstag

    válasz jeni #28391 üzenetére

    Számomra is értékes volt a kiegészítésed, aminek kapcsán az imént meg is rendeltem az adaftert (elveim ellenére! - egy próbát megér jeligével.)
    Csakhogy számomra továbbra sem tiszta a kép. Írásod, linkjeid reményt sugalltak.
    Nem írhatom azt, hogy lássunk tisztán, mert zavaros továbbra is. A linkelt MM300 termékismertetőjét idézem:

    "A Multi-Max univerzális adapter biztosítja a Multi-Max tartozékok illeszkedését a piacon kapható legtöbb rezgőszerszámhoz (beleértve a Rockwell, Bosch, Craftsman, Mastercraft és Masterforce gyártmányokat). "

    Ezt nem tudom másként értelmezni, mint úgy, hogy a Dremel kést feltehetem a Rockwell, Bosch, Craftsman, Mastercraft és Masterforce rezgő gépekre. Ezt így kenhetem a hajamra.

    A linkelt videóban 20 másodpercnél van egy ábra, azon egyértelműen leolvasható, hogy ez az adafter a Bosch, Fein, stb gyártók késeit illeszti fel a Dremel gépre. Az összes többi része a videónak egy kétértelmű, összecsapott semmise. Bennem továbbra is megvan a majré, hogy ez egy tudatos inkorrekt, ám mesteri ködösítés, ami a megtévesztés zavaros jogi kibúvója. Amennyiben mégsem az, hanem az adafter arra való, amire nekem kellene, úgy az ilyenkor olajozott szlogenemmel élek:

    Nem mindenkit én csináltam.
    Születni kell az ilyen mértékű tökéletlenségre.

    Mert 41 másodpercnél viszont éppen az ellenkezője egyértelmű, miszerint az adafter arra jó, hogy Dremel kést tegyünk egyéb gépre. És a Fein profil fotóját, videóját sehol nem látom, az egyedül a leírásban jelenik meg. Viszont ha megnézed, 24 másodpercnél épp egy Fein gépre illeszti az adaftert.

    Vissza is mondom a megrendelést gyorsan. (B@xxák +!)

    Ha majd kipróbáltam, beszámolok azok kedvéért, akiket érdekel ez a témakör.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák