Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrcruiser

    csendes tag

    válasz bobsys #26439 üzenetére

    Szerencsés ember:).
    Ha ott ilyen az idő és használnak bambusz parkettát, akkor biztosan bírja.
    Szerintem a felülete és a kinézete teljesen rendben van és a strapát is bírja. Nekem is 12-es van.

  • Soká

    senior tag

    válasz bobsys #26439 üzenetére

    Friss aljzatbetonra nem érdemes parkettát tenni, meg kell várnod, hogy a nedvesség elpárologjon. Léteznek olyan aljzatbetonok (elég drága), amelyek 1-2 hét után parkettázhatóak. Én próbáltam, nálam működött. És figyelj arra, hogy a beton teljesen pormentes, szilárd legyen. A kétkomponensű ragasztó alá pedig fontos hogy kerüljön (na, nem emlékszem már a nevére) olyan stabilizáló lötty, alapozó, ami megkönnyíti a ragasztó dolgát. De az is lehet, hogy rosszul emlékszem és a lötty a beton és az aljzatkiegyenlítő közé kellett! Fontos, hogy egyenletes legyen a talaj, ne akarj egyenetlen felületre parkettát rakni!
    Tapasztalatom szerint az egzóták érzékenyebbek a páratartalom változásra. Érdemes (szerintem) a parkettázást az átmeneti évszakokban végezni. Nálam az egzóta svédpadlóban nyáron 0 a rés, télen, amikor a fűtéstől a páratartalom nagyon leesik, olyankor összeszárad és akár 1mm-es rés is támad. A bambusz egyszikű, nem tudom, hogyan viselkedik, de szépnek szép. Arra érdemes még figyelni, hogy lerakás után ne hagyd, hogy a parkettás nagyon durva papírral kezdje csiszolni, mert észre sem veszed és úgy lekap mm-eket, hogy csak na! Őt nem érdekli, hogy mennyi anyagot választ le, csak minél gyorsabban eltüntesse az egyenetlenségeket. Pedig 2mm akár 10 év élettartamnak is megfelelhet.
    A fa színe természetesen változik. Az egzóták például sötétednek. A legszerencsésebb az lenne, ha parkettázás után fél évig nem kerülne rá semmi. Ilyen persze csak a mesében van. Én próbáltam tologatni a bútorokat.

Új hozzászólás Aktív témák