Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz mahoo #26327 üzenetére

    Igen, egyértelműen.
    Mindkettőt használom iparszerűen. A B&D kicsit hangos, de kiegyensúlyozott, és eszméletlenül sokat megy. A Ződbosch (POF) nekem pontatlan volt, és nem is ment el a világvégéig a B&D-vel szemben. Nem tudtam megszeretni.
    A munkámból fakadóan nagyon sokat marok. Alig van marógép, amit még nem próbáltam ki. Nyilvánvaló, hogy az ipari használatra szánt gépek sokkal pontosabbak és tartósabbak, mint a barkácsgépek, csak hát az ár akkor már 3-4-szeres.
    Illetve, van egy ipari marógép, ami nekem kilóg a sorból. A Triton. Tudomásom szerint a Paliszander Kft forgalmazza, de nem látom még mindig a honlapjukon. Úgy tudom, hogy a 2+Kw-os gépjük 60+áfa körül kóstál - szemben a konkurencia 120+ E Ft-jával. És sokkal jobb gép, mint úgy általánosságban véve a konkurencia.. És van ez a Triton 1Kw körüli teljesítménnyel is, és elgondolkodtató, hogy felárral ugyan a barkácsgépekhez mérten, de nagyon elhúz mellettük. Meg köll kérdezni a Paliszandertől döntés előtt az árát, és alunni rá néhányat.
    Aztán van még egy alternatíva. A Használt ipari gép. Ha az embernek sikerül kifognia egy jó vételt, akkor szintén alig kell többet adni a barkácsgép áránál. Sikerült már nekem 3612-es makitát venni szinte újat a vaterán 40 ezerért, de van olyan DW 621-esem is a használtpiacról 20 ezerért, amivel rosszul jártam. Ezen a linkelt 621-esen pl nem tetszik nekem a második képen, hogy mintha az öntvényház zárványhibás, vagy repedt lenne - így ez nem csábít, hogy mennyire megkímélt.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák