Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz passatgt #25318 üzenetére

    Játékszer, akár az aldis Workzóne.

    Még 150 ezer Ft-ért is komoly kompromisszumok árán kapsz csak körfűrészt. De azokkal azért lehet kicsit pontosabban dolgozni, tartósak, és nem fognak leégni, ha munkára is fogod.

    Több fa van, mint asztalos!

  • Bari

    Modder

    válasz passatgt #25318 üzenetére

    Szia!

    Pontosan ugyan ilyen gépet vettem tavaly én is, ha csak darabolni kel fa anyagot ahol nem számít hogy tökéletesen pontos legyen akkor használható. A fűrészlap egész jó amit gyárilag adnak vele, nem üt. A motorja is elég erősnek tűnik, igaz nem zárt kalickás asszinkron motor, hanem szénkefés, ebből kifolyólag elég hangos. Az asztalban lévő két bemarás csúszkához alapból nem volt párhuzamos sem egymással sem a fűrészlappal, csak az egyiket sikerült nagyjából hozzá idomítani ami elég nehéz volt lévén az asztallapra van felrögzítve a motort tartó szerkezet. A szögmérős tolókája vicc kategória, szinte használhatatlan. A steller szintén éppen, hogy használható kategória. Az sem volt párhuzamos a fűrészlappal, és nincs semmilyen állítási lehetőség, a csúszka részből dremellel csiszoltam ki az egyék végéből, hogy párhuzamos legyen. Szögben vágásakor képes a lap az egész rögzítő szerkezettel és a motorral együtt beremegni. Én alapvetően donornak vettem a motor, a fűrészlap befogató, és az emelő és döntő szerkezet miatt (ezek utóbbiak sajnos nem túl jó konstrukciók így marad a motor), egy saját körfűrész építéséhez, de addig is használni szeretném amíg eljutok oda, hogy átépítem. Egy fél napba telt, hogy használható legyen. Ha ezekkel a kompromisszumokkal megfelel akkor nem olyan rossz vétel. Az ár alapján én számítottam rá, hogy ilyen tüneteket produkál.

    Üdv: Bari

  • Soká

    senior tag

    válasz passatgt #25318 üzenetére

    Tényleg attól függ, hogy mire akarod használni?

    Amit nem bír: a folyamatos használat: ne akarj vele egyszerre vágni pár folyóméternél többet, mert leég. (az tehát NEM barkács használat, hogy évente egyszer órákig akarod járatni!!!!)
    Ne akarj vele gyorsan dolgozni, lassan told az anyagot, hallani fogod, mennyire erőlködik (megnyugtatlak, vágtam én vele kétcollos egzóta pallót is, de lassan, igaz nem a hozzáadott lapokkal, bár azok sem használhatatlanok)
    a pontosság, nem az erőssége, de lehet vele szépen dolgozni, csak ügyeskedést igényel.
    bútorlapot ne akarj otthon vágni! - azt lapszabászaton kell.
    Vannak alapvető dolgok, amit nem árt ellenőrizni:
    - sík-e a munkafelület
    - párhuzamos-e a lap a nútokkal
    - derékszög-e a derékszög, stb.

    Ne terheld nagyon az asztallapot, mert deformálódhat.

    Még elszívóval is porolni fog, beltérben maszk nélkül ne használd!

    Újonnan csak + 100.000-ért kapsz már elfogadható gépet (pl. Makita MLT100)

Új hozzászólás Aktív témák