Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz Winner_hun #16072 üzenetére

    A zikeába lehet kapni egyféle faolajat - kb 4 rugó/kb 7dl. Nekem az nagyon bejött. Ha érdekel, a napokban megnézem pontosan, mi volt, mert még megvan a doboza. (A húgom kente be vele a bükk munkalapot, és nagyon király lett.)
    Egyébként simán paraffinolajjal is lehet kezelni a fát. Tartós, hatásos. Gyakran élek vele, mert az nálam mindig kéznél van. (A patikában kérsz fél decit. Pár száz forint lesz. Ezzel próbálkozhatsz különböző felületeket itatni. Érdemes megpróbálkozni vele. Picike szivacsdarabbal szoktam felkenni.) Azért érdemes próbát végezni.
    Általában az olajak nagyon finom tapintásúvá teszik a fát, és kellemes matt fényt adnak neki. De tudni jó, hogy nem nagyon szereti az így kezelt fa a túlzott ultradézis takarítást.
    Viszont bármikor újrakenhetők komolyabb előkészületek nélkül. Gyorsan beissza a fa. Ha sürgős a felületkezelés, akkor nagyon príma. Bekened, és egy papír törlőkendővel visszatörlöd (ha sürgős a munka, egyébként hagyod hogy igya be jól), fél-egy óra múlva már használható.

    Magam is kíváncsi vagyok, mivel kenték be Balázsék ominózus felületet.

    [ Szerkesztve ]

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák