Új hozzászólás Aktív témák

  • thyeby

    őstag

    válasz thomgrande #17751 üzenetére

    Lehet, hogy igazad van, és tényleg van a gyalu alatt valami ciklonféle szélhajtó.

    Tudod, mostanában akadt meg a szemem egy ránézésre ugyanilyen gépen - sajnos most nem találtam meg ismét, így kissé hiteltelenebb lehetek most.
    Azon azt láttam, hogy az elszívócső kijött a leszedő oldali torokból, és a gép egyik sarkán felfüggesztett vászon(!) zsákba vezették a másik végét. Jól megnéztem, nem valószínű, hogy tévedek. Teljesen látható volt, hogy semmi szélkerék nincs közbeiktatva. Gondoltam is, hogy ha ez nem dugul el öt percen belül, ló legyek. Van ugyan a gyalukéseknek egy elég jelentős fújó ereje, amivel a forgácsot spontán kilökik, de előfordult már velem olyan, hogy rendes forgácselszívó ellenére is eltömődött a forgácsterelő burkolat.
    A most linkelt gépen viszont - igazad van, ismétlem - elképzelhető a burkolat alá rejtett ventilátor.
    De kérdem én, hogy ha így van (egyébként is keskeny gépről van szó), akkor mennyi forgácsnak marad még hely ott valahol bárhol? Azért azt hozzáfűzném, hogy amikor nagyban gyalulok, akkor 20 perc, és a 120 literes nájlonzsák (ami olykor még jócskán ki is nyúlik) teljesen megtelik forgáccsal.

    Több fa van, mint asztalos!

Új hozzászólás Aktív témák