Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sugarforce

    őstag

    válasz Joshi #58030 üzenetére

    Azért az sem mindegy milyen oprendszerről beszélünk. Egy teljesértékű windowsról, vagy egy teljes értékű ubuntu vagy redhatről, netalántán valami librelec forkról, vagy xpenologyról?
    Nem ugyanúgy működnek ezek, míg egy x86os win vagy linux folyamatosan dolgozik a lemezre, lemezről, addig egy libreelec (feltételezem, ha már oprendszerről beszélünk ebben a topikban, akkor főképp arról van szó) teljesen máshogy kezeli a tárhelyét. Persze az sd is tönkremegy, meg a pendrive is, de ugyanúgy mint egy hdd vagy egy ssd is.
    Nagy általánosságban igazad van abból a szempontból, hogy egy pendrive, vagy sd kártya hosszú távon nem alkalmas arra, hogy egy windowst futtasson napi szinten, mert 1 éven belül tuti meghasal. De ha szerencséd van, akkor sem nagyon valószínű, hogy 2 évig bírja. Nekem pár éve szükségmegoldásként egy ubuntu headless 14.04 volt fent sd kártyán, arról futott az otthoni szerverem, a rendszer sokmindent nem csinált, csak torrentezett külső meghajtóra, meg smb megosztás, ftp ilyesmi. Ennek ellenére kb egy év után blokkhibára hivatkozva napi szinten letérdeltette az oprendszert, aztán 2 hét után már fel se ismerte a gép, megpusztult.
    Rengeteget írt és olvasott a rendszer rá folyamatosan, ettől halt meg.
    Egy libreelec nem ír és olvas folyamatosan az sd kártyára, feltéve, hogy nem raksz fel olyan addont, vagy olyan feladatot adsz neki(pl egy torrent kliens), ami ezt fogja csinálni.
    Az ssd trim meg egy jó funkció egészen addig, amíg maga az oprendszer is támogatja rendesen, bár a modern os-eknél ez már nem probléma, még az ssd-zés hajnalán volt ez gond, akkor szívtam is vele rendesen.

  • junkpod

    nagyúr

    válasz Joshi #58030 üzenetére

    Ok, ez csak hab a tortán. Innen indultunk: "SD kártyát sem folyamatos filmnézésre találták ki, hamar tönkre megy."
    Mitől lenne tönkre egy SD kartya idő előtt, ha filmet masolok rá majd azt akár többször megnézem? Ezt nem értem.

    Box's don't touch!

Új hozzászólás Aktív témák