Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mad6

    tag

    válasz seaky77 #90 üzenetére

    Hali!
    ezek szerint eléggé megy neked ez a konfig. :D
    Van valami jó progid is, amivel valamilyen felületen (csak ne szöveges) lehet irányítani a dolgot?
    A többit sikerült megoldanom, csak ez nem akar menni, és a szövegessel meg csak letölteni tudok.
    Nekem meg a Seedelés lenne a fontosabb!

    Nem rakosgatok hetekig semmit! Aki előbb eljön érte azé a cucc!

  • bono.hu

    csendes tag

    válasz seaky77 #90 üzenetére

    hello!

    először is KÖSZÖNET Seakynek a rengeteg munkájáért, az ő leírásai/fórumbejegyzései alapján csináltam meg a wl500gp-met. ;-)

    rögtön egy kis kiegészítés: ha azt szeretnéd, hogy vista alatt is menjen a samba, akkor menj végig ezen:
    http://wl500g.info/showthread.php?t=10761
    ... egy éjszakám ment rá a kísérletezésre az smb.conf-al, mielőtt rászántam magam... :-)

    szóval, ott tartok, hogy már csak a torrent beállítása hiányzik.

    illetve az FTP visszaizzítása, ami ugye elveszett a samba-hoz való partíciós bűvészkedéskor. tényleg, szerintetek melyik a jobb: amit itt olvastam Batkamanótól (#1299), vagy ez a megoldás:
    http://www.freeweb.hu/seaky77/sctcs/forum/viewtopic.php?t=193
    ?
    talán a Gyuri féle azért jobb, mert ott szélesebbek a konfigurációs lehetőségek?

    vagy tegyem fel inkább a vsftp-t? az miért jó? hogy kell feltenni? van ipkg csomag, vagy?...

    jól értem, hogy ahhoz, hogy Seaky féle CTCS működjön, előbb telepíteni kell a ctorrent-et?
    amit ipkg-ból feltett, az az 1.3.4-2. ehhez képest ami Seaky wl500g oldalán van, az milyen verzió? és miben más? azért majd 800 k (az ipkg-s 100 k-hoz képest), mert static-lib, vagyis bele van fordítva ami kell hozzá (gondolom, ez a gyári fw miatt kell)?

    és akkor az utolsó kérdés: wl500g_tiptrick.pdf -ben olvastam, hogy kell kiengedni az SSH-t a router 22-es portyán, de ha nem a 22-esen akarom, akkor hogy?
    próbáltam értelemszerűen átírni, de nem működött! :-(

    echo "#!/bin/sh" >> /usr/local/sbin/post-firewall
    echo "iptables -D INPUT -j DROP" >> /usr/local/sbin/post-firewall
    echo "iptables -A INPUT -p tcp --dport 6322 -j ACCEPT" >> /usr/local/sbin/post-firewall
    echo "iptables -t nat -A PREROUTING -i $1 -p tcp --dport 22 -j DNAT --to-destination $4:6322 " >>
    /usr/local/sbin/post-firewall
    echo "iptables -A INPUT -j DROP" >> /usr/local/sbin/post-firewall

    jelen például a 6322-n kéne kommunikálnia, elvileg, de nem ment! :-(
    esetleg a router webes felületén a NAT/Virtual Server résznél (is) nyissam meg a 6322-t a router local IP-jére?

    utolsó utáni kérdés: ipkg-s csomagtelepítgetések után ugye nem kell flashfs meg reboot, hanem csak ha a /opt-on kívül változik valami? ;-)

    utolsó utáni utáni kérdés: ha jelszót akarok cserélni, akkor a webes felületen, vagy passwd parancs, vagy tökmindegy? :-)

Új hozzászólás Aktív témák