Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pepe33

    tag

    válasz Zol77 #699 üzenetére

    Pontosan így jártam én is.
    A különbség csak annyi hogy 2 óra kellett hogy a 2MBIT netből 200kb/sec legyen....
    De ami a legrosszabb hogy a bitcomet leállitása után is úgy maradt a dolog amig ujra nem inditottam a routert.
    Az elöző USR805054-esem meg napók óta megy lassulás nélkül.
    ASUS meg itt várja a megoldást az asztalon ......

    ASUS A8NSLI DELUXE * A64 X2 4200+ * Freezer 64 * 4x1GB A-DATA DDR500 RAM* GF 6800 GT *......300W Coolink táp

  • seaky77

    tag

    válasz Zol77 #699 üzenetére

    A torrent kliensek általában valamilyen időpillanaton belül átlag sebességet számolnak. Tehát ha te azt látod 25k val tölt fel éppen akkor attól még lehet, hogy a kérés küldés pillanatában, éppen 45k/s burst-ön van. Igy nem feltétlen maga az oldal letöltés lassú, hanem a kérések kiküldése lassu. Mivel a HTTP egy állapot mentes kérdés-válasz protokol ezért ma már egy sima statikus weboldal letöltése is több 10 kérésből állhat (amit a browser generál). Bár ezek igen pici csomagok de akkor is igényelnek némi sávszélességet. Ami a felhasználó szemszögéből úgy látszódhat mintha a letöltés lenne lassú. Ezt bizonyítja az is mint ahogy írtad hogy a statikus letöltés viszont rendesen kihasználja a sávszélességet. Sajnos a ''otthoni'' csomagokban a feltöltési sebesség a szűk keresztmetszet és nagyon befolyásolja a weboldalak mwgjelenítésének sebességérzetét. Megoldás lehet a feltöltési sebesség lekorlátozása statikusan vagy amit én szoktam csinálni ha aktivan netezek akkor korlátozom le a feltöltési/letöltési sebességet ugy hogy minimum 30k/70k maradjon.



    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák