Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz Lezl #15439 üzenetére

    Szia!

    Én azt tanácsolom, hogy nyugodtan próbálkozz meg valami más firmware-el ha szeretnél, mert nem hiszem, hogy e-miatt lecsökkenne a sebesség. Igazából inkább növekedni szokott... Ezek a firmware-ek többnyire jobbak, stabilabbak, gyorsabbak mint a gyári, és inkább csak javulást szoktak eredményezni. Ha nálad mégsem így lenne, akkor is egyszerűen vissza tudsz térni a gyárira, tehát semmi vesztenivalód nincsen. A custom firmware-ek közül én a Tomato-t preferálom, szerintem könnyebben konfigolható, mert több dolog elérhető a webes felületről, mint az OLEG-ben. Az OLEG viszont közelebb áll a gyárihoz. Ezen kívül van még alternatíva, DD-WRT és OpenWrt, de ezeket kevesebben használják, és a magyar nyelvű dokumentáció is kevesebb hozzájuk. Ez persze nem jelenti azt, hogy bármivel is rosszabbak lennének. Az általam használt Tomato telepítéséről találsz infót ezen a linken, ami az aláírásomban is szerepel. Az OLEG telepítése itt van leírva, letölteni pedig innen tudod. A routereden ha nincs V2 jelzés, akkor bizonyára V1, de amúgy ha szemből nézed, - tehát a LED-ek felől - akkor a V1-es antennája a bal, még a V2-jé jobb oldalon található. Ha nekivágsz, és segítség kell, itt többnyire mindig találsz valakit.

    szerk.:
    Az sebesség több dologtól függ, például a kapcsolódás típusától is...(DHCP, PPPoE)
    Én mindenképpen a próbát javaslom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák