Aktív témák

  • DoubleD

    aktív tag

    Asus V6800 Deluxe. Aki még emlékszik, ez volt az egyik első kártya, amit DDR rammal szereltek. És amelyik mai szóval vivo-snak nevezhető.
    De gyorsan a lényegre.
    Van egy ilyenem, és nem tudom előcsalni a tvmen a képet. Próbálkoztam a legújabb detonátorral (vagy ahogy manapság hívják), de ott sem sikerült szóra bírni. Szintúgy TVTool.
    A detonátor látja a kártyára szerelt csipet, míg a tool már induláskor bemondja, hogy nincs.
    Nem tudom, mit rontok el. Már odáig fajult a dolog, hogy biztos a kábel a kontakthibás. (nem)
    Esetleg külön metódus alapján kéne a tv-t/szgépet bekapcsolnom/összedugnom? Úgy csinálom, hogy: kártyából RCAn ki, ez megy a tv előlapi RCAján be. De megjátszottam, hogy scart alakítóval gyömöszölöm be hátra - semmi.
    Ha van Közületek olyan öreg róka, aki tanáccsal szolgálna (pl. tudja, hogy a DualView csak Gef2-től széria, vagyis a Gef1-em (merthogy ez az :) ) egyszerre csak egy kijelzőt támogat), kérem, ne tartsa magában. Már sokféle kombót megpróbáltam, de minden (vagyis minden) ötlet érdekelne, mert lehet, hogy azt még nem.
    (OFFolók: bocs, ha zavar hogy új témát nyitottam, de a populáris tv ki gond topikba már nem mertem beírni a sok 9600as és társai közé :B :)))

    Isten halott. - Nietzsche ---------------------------- Nietzsche halott. - Isten (Graffiti)

  • HSNet

    aktív tag

    válasz DoubleD #1 üzenetére

    Detonator felejtős, kétképernyő csak valahonnan Gef3-4-től széria.
    Ha tényleg kell a TV-ki, esetleg, még a be-is (ha jól emlékszem Delux ViVo-s), akkor csak a régi ASUS driverek játszanak. Ha körbenézel az ASUS site-já, akkor a régi vidkártyához való driverek között külön kupacban vannak a Delux kártyák, onnan kell neked a lehető legfrissebb, ami még támogatja a Gef1-eket, bár sajna az is elég régi lesz. Amit még megpróbálhatsz, az esetleg egy Gef3-akhoz 4-ekhez ajánlott verzió, de jó ha tudod, hogy az újabb driverekkel ezek a kártyák már inkább csak lassulnak. Detonator magát a Gef1 DDR-et még egy darabig supportálja, szóval szerintem, ha mindenképpen a friss driver is kell (pl játékok miatt), akkor dual boot két oprendszerrel, vagy ha win 2k-xp, akkor hardver profil váltás a megoldás.

    In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

  • DoubleD

    aktív tag

    válasz HSNet #2 üzenetére

    :) Jól van, alakul. Köszi, ezt este ki is próbálom. Bár én a global oldalon néztem, ott eddig nem találtam régi meghajtókat. :( Lehet, hogy megszűnt a support?

    Isten halott. - Nietzsche ---------------------------- Nietzsche halott. - Isten (Graffiti)

  • DoubleD

    aktív tag

    válasz DoubleD #1 üzenetére

    Mégis csak holnap tudom kipróbálni. De addig is még egy kérdés: van a kártyában egy olyan feature, hogy fast writes. Jól hangzik, de nem tudom, mire való, és hogy ha megtetszik, hogyan/hol tudnám bekapcsolni. Esetleg valaki kiigazítana?

    [Szerkesztve]

    Isten halott. - Nietzsche ---------------------------- Nietzsche halott. - Isten (Graffiti)

  • Male

    nagyúr

    válasz DoubleD #4 üzenetére

    Fast writes-nak nem sok értelme van, ha támogatja a lapod, akkor bekapcsolhatod, és máris egy R9800XT sebességét fogja produkálni a kártya 3D-ben :) Komlyan szólva nem sokat dob a sebességen, max 1-5 fps, viszont némelyik gép instabil lesz tőle. Egyébként a BIOS-ban tudod engedélyezni.

    TV kimenethez és a video bemenethez én az ASUS 6.31c drivert használom, bár ez egy ASUS V3800/TVR kártya (TNT2). A DualView egyébként már ezen a kártyán is megy a TVTool-al, igaz ilyenkor a monitor is 50Hz-en megy (érdekes látvány némelyik monitoron -> szép szivárványos). Driverből a CTRL+ALT+T kombinációval tudsz váltogatni a TV kimenet és a monitor között, bár ez nem sokszor működik. A monitor csatlakozóját húzod le a kártyáról, és csak a TV-t kösd rá, majd így indítsd a gépet. Ilyenkor úgy indul a gép, hogy a TV-n van a kép végig. Ha így sem működik, akkor a kártyának van valami baja.

  • DoubleD

    aktív tag

    válasz Male #5 üzenetére

    Ezt is megpróbálom holnap. Egyébként már jártam próul próbálgatásban: bootol a gép, majd eltűnik a kép a windows bejelentkező képernyőjekor. (csökkentett mód, driver le->fel) Egyébként gondolom, nem véletlenül írod, hogy húzzam ki a monitort. Laikus kérdés, de vajon miért kell? Esetleg ha csak szimplán kikapcsolom? Köszönöm a hozzászólást Mindkettőtöknek.
    Elfelejtettem írni, nem elhanyagolható detail: xp-t használok.

    Isten halott. - Nietzsche ---------------------------- Nietzsche halott. - Isten (Graffiti)

  • Male

    nagyúr

    válasz DoubleD #6 üzenetére

    Ha csak lekapcsolod a monitort, az nem elég, le kell húzni a csatlakozóját a kártyáról. Ez tapasztalat, és a kézikönyvben is ez van.

    ''majd eltűnik a kép a windows bejelentkező képernyőjekor'' na ez nekem is néha előjön. Nagyobb feszt adtam a procinak (visszaadtam neki a gyári beállítást), azóta ez ritkábban van. Amúgy valószínüleg a kártya haldoklik, végülis ezt (a V3800/TVR-t) én még akkor vettem, amikor 60000-be került (98 nyara talán?), és azóta folyamatosan megy. Ilyenkor egyébként nem kell leszedni a drivert, elég csak újra elindítani a telepítőjét (mármint ha ugyanazt a verziót rakod vissza).

    A 6.31c driver Win98 és WinME-hez van, XP alatt szerintem nem fog menni, digizéshez úgyis jobbak ezek.

  • Male

    nagyúr

    válasz Male #7 üzenetére

    Ja XP alatt megpróbálhatod az ASUS féle 52.16-os drivert, az elég jól kezeli a ki/be meneteket (csak fe kell rakni az nVidia WDM capture drivert, ez is megvan az ASUS honlapján), persze én egy V9560 VS-el próbáltam és ahhoz tényleg jó, de mennie kell a 6800-assal is.

  • DoubleD

    aktív tag

    válasz Male #8 üzenetére

    Köszönöm, remélem, bejön.

    Isten halott. - Nietzsche ---------------------------- Nietzsche halott. - Isten (Graffiti)

Aktív témák