Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chilipalmer

    csendes tag

    Sziasztok!

    Hátha valaki belefutott már a problémába: telekom iptv, huawei hg8247h ont+router, alapból a szolgáltatáshoz ez a dobozka járt. Szerettem volna egy kicsit több beállítási lehetőséget, vettem egy Asus Rt-ac87u routert, rákötöttem a huawei egyik lan portjára, beállítottam rajta a pppoe felhasználónév és jelszót, kiválóan megkapja az Asus a szolgáltatótól az IP címet, van net, minden. Két dologgal nem boldogultam:

    1. IPTV Asus Routerből. Próbáltam átnézni itt különböző fórumokat, erősítsen meg valaki, hiába tud a router iptv beállításokat, akkor sem fogom tudni használni a szolgáltatást. A set top box bekapcsoláskor megkapja az IP címet, de utána megáll a folyamat várakozó magenta színű állásponton.

    2. Port forwarding mintha nem működne. Amennyiben pppoe passthrough-t használok, elég a saját Asus routeren beállítani az átirányításokat, vagy bele kellene nyúlni a Huawei beállításaiba is? A baj az, hogy gondolom szolgáltató valahogy limitálta a beállítási lehetőségeimet, mert pl huawei tűzfalát nem lehet kikapcsolni menüből. Hülyén hangzik, de mindkét routeren be kellene állítanom ugyanazt a port forwardot? (IP kameráim vannak, amiket távolról szeretnék nézni).

    Huaweiben egyébként ugye dhcp-t sem kapcsolhatom ki, mert az ad IPTV-nek címet. Szívem szerint csak optikai átalakítónak használnám, de ha kell iptv, ezek szerint nem tehetem...

    Köszi szépen.

Új hozzászólás Aktív témák